Kolejny cios dla zaszczepionych – nowe surowe zasady wjazdu do Włoch! Na szczęście tylko tymczasowe

Od dzisiaj Polska zmieniła zasady wjazdu do kraju, a od jutra surowe zmiany wprowadzają Włochy. Nowe reguły wjazdu do kraju z państw Unii Europejskiej zostały wprowadzone razem z obowiązkiem szczepień w oświacie, policji i innych służbach porządkowych.

Wprowadzony wymóg szczepień przeciwko Covid-19 obejmuje dwie dawki preparatu oraz przyjęcie trzeciej po wygaśnięciu przepustki covidowej, której ważność wynosi 9 miesięcy. Dotąd obowiązek szczepień dotyczył pracowników służby zdrowia.

Obowiązkowe testy przed przylotem do Włoch

To co może Was zainteresować bardziej, to fakt, że władze Włoch zaostrzają od czwartku do końca stycznia zasady wjazdu z krajów UE. Na mocy rozporządzenia ministra zdrowia Roberto Speranzy wszyscy przybywający z państw Unii muszą przedstawić negatywny wynik testu molekularnego wykonanego w ciągu 48 godzin przed przybyciem lub test antygenowy, ale tylko z ostatniej doby.

Wymóg testów dotyczy także osób w pełni zaszczepionych.

Niezaszczepieni muszą ponadto poddać się 5-dniowej kwarantannie.

Surowe przepisy wprowadzono w momencie, gdy sytuację epidemiczną we Włoszech uważa się za jedną z najlepszych w Europie. Są jednak obawy, że ulegnie ona pogorszeniu w okresie świąteczno-noworocznym.We wtorek zanotowano 120 zgonów na Covid-19, czyli najwięcej od końca maja, i ponad 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem.

Źródło: PAP, Corriere della Sera

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze