Latanie już nie będzie takie tanie. Przygotuj się na nowe podatki dla pasażerów!

Szykuje się podwyżka! Nowe podatki dla pasażerów mają spowodować, że ceny biletów pójdą ostro w górę.

Zamach na ceny biletów lotniczych

W 9 krajach Unii Europejskiej (Bułgarii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Luksemburga, Włoch, Holandii oraz Szwecji) ministrowie uznali, że bilety lotnicze są za tanie. Rozwiązaniem mają być nowe podatki dla podróżujących samolotami. Jak informuje INN Poland, ministrowie napisali wspólny list do Komisji Europejskiej, wyjaśniając w nim, dlaczego ta powinna wdrożyć nowy podatek lotniczy.

Co spowodowało takie działania? Dbałość o ochronę środowiska. Zdaniem ministrów lotnictwo ma na nie bardzo szkodliwy wpływ. Jednak coraz więcej osób wybiera ten środek transportu (który jako jedyny jest wyłączony z podatku akcyzowego), ze względu na bardzo niskie ceny biletów. W ceny biletów nie jest wliczony ani podatek VAT, ani opłaty za hałas czy zanieczyszczenie środowiska.

Komisja Europejska nie musi spełnić prośby ministrów. Tak czy inaczej podatki na lotnictwo zostaną nałożone przez poszczególne kraje. I tak w 2020 Niemczech i we Francji pojawią się wysokie podatki na loty krajowe i międzykontynentalne. Holandia chce z kolei opodatkować paliwo lotnicze od 2021.

Same linie lotnicze również chcą powoli wycofać się z polityki tanich lotów, które wprowadza ich w same kłopoty. Niskie pensje dla pracowników powodują liczne strajki.

2 KOMENTARZE
  1. A może by wzięli się za ciężarówki i transport przerzucić na kolej. Na drogach był by mniejszy ruch.

  2. W głowach się im już poprzewracało…Na wielbłądy niech się przesiądą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here