Dokąd poleci LOT? Sprawdź zimową siatkę lotów

Zastanawiacie się, jak wygląda zimowa siatka połączeń polskiego przewoźnika? Polskie Linie Lotnicze LOT zaoferuje łącznie blisko 100 połączeń w sezonie zimowym 2021/2022. W systemie rezerwacyjnym są już tak ciekawe połączenia jak Sri Lanka oraz bogata oferta lotów do europejskich miast. Nie zabrakło też lotów do Kanady czy USA.

Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT powiedział:

Priorytetem LOT-u jest odbudowywanie siatki połączeń, aby w jak najszybszym tempie powrócić do latania, jakie znamy sprzed pandemii. Nasza oferta na zimę jest wypadkową popytu i przepisów wjazdowych w poszczególnych krajach. Kontynuując sukces oferty turystycznej, proponujemy naszym Pasażerom połączenia do Colombo na Sri Lance, Miami czy Dubaju, który cieszy się ogromną popularnością. Podobnie jak połączenia do Stanów Zjednoczonych. Nie zapominamy również o siatce regularnej. Jest ona ułożona tak, aby zapewnić optymalną ofertę zarówno połączeń bezpośrednich, jak i tranzytowych przez Warszawę. Od początku sezonu zimowego samoloty polskiego przewoźnika wykonują regularne połączenia do Europy Zachodniej – m.in. Berlina, Paryża, Wiednia, Londynu lub Luksemburga. W rozkładzie nie zabraknie również finansowej stolicy Szwajcarii – Zurychu czy barwnej Kopenhagi.

W Europie Środkowo-Wschodniej odwiedzimy z LOT-em m.in. Budapeszt, Zagrzeb czy otoczoną malowniczymi górami Lublanę. Ostatnio narodowy przewoźnik uruchomił regularne połączenia do cieszącej się coraz większą popularnością Tirany oraz wznowił połączenia do Charkowa. Z kolei fanów długich spacerów urokliwymi uliczkami PLL LOT zabierze do magicznej Pragi. Warto zwrócić uwagę, że LOT zaoferuje (już od grudnia!) raz w tygodniu, bezpośrednie połączenie pomiędzy Zieloną Górą a Lwowem.

LOT oferuje również rejsy do Europy Północnej – Tallina czy Oslo. Osoby, które zimą preferują nieco cieplejsze kierunki, z pewnością ucieszy obecność w siatce połączeń Barcelony oraz Madrytu.

Powrót lotów do USA

W ramach połączeń dalekodystansowych LOT, dzięki zniesieniu restrykcji wjazdowych, zaproponuje więcej rejsów do USA. Nowy Jork zyskał codzienne połączenie z Warszawą, loty do Chicago odbywać się będą sześć razy w tygodniu z Warszawy, zaś raz w tygodniu – z Krakowa. Rejsy do Miami ruszą 10 grudnia z częstotliwością trzech połączeń tygodniowo. Dodatkowo przewoźnik uruchamia sprzedaż biletów na sezon letni z Krakowa do Newarku.

Michał Fijoł zauważył pozytywne zmiany:

Pierwszego dnia po ogłoszeniu przez USA otwarcia rynków liczba wyszukiwań lotów do tego kraju zwielokrotniła się. Nasze oferowanie do Nowego Jorku i Chicago oraz liczba Pasażerów są zbliżone do poziomów z 2019 roku

Bezpośrednio po kraju, ale także do Azji czy Ameryki

W ramach oferty rejsów średnio- i dalekodystansowych w sezonie zimowym Pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się również na Sri Lankę (pierwszy rejs zaplanowano na 7 grudnia) czy do Dubaju, dokąd LOT zwiększył częstotliwość z 3 do 4 rejsów tygodniowo. Poza tym, w zimowej siatce przewoźnika znad Wisły znalazły się m.in. Kanada (Toronto), Korea (Seul) oraz Japonia (Tokio).

LOT będzie obsługiwał zimą także połączenia krajowe między Warszawą a lotniskami regionalnymi, zapewniając Pasażerom z całej Polski wygodne przesiadki na rejsy międzynarodowe. W ramach rejsów krajowych przewoźnik poleci także z Krakowa i Lublina do Gdańska, a także z Krakowa do Olsztyna

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego nie ma polaczenia bezposredniego Edmonton – Warszawa?
    Lot latal na tej trasie w latach 90 tych i zawsze rejsy byly pelne. Zamiast do Sri Lanki gdzie sytuacja jest politycznie i zdrowotnie bardzo nieciekawa powinniscie wznowic loty z Edmonton. Tutaj jest milionowa spolecznosc Polakow i Ukraincow a kontakty z Ojczyzna sa bardzo intensywne i jezeli Lot nie zrobil tego do tej pory to jest to duzy blad i swiadczy wymownie jak kiepskich macie strategow i planisyow w zarzadzie. Tyle w tym temacie
    Jan Mamos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze