Bardzo dobre wiadomości dla wszystkich spragnionych dalekich podróży! Seszele otwierają się na wszystkich turystów. Już nie tylko na tych zaszczepionych. Od kiedy zmiany? Już w tym miesiącu – nowe przepisy wejdą w życie 25 marca.

Odwiedzający przybywający na wyspy będą potrzebować jedynie negatywnego testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem do kraju. Żadna kwarantanna nie będzie potrzebna, a goście będą mogli cieszyć się wakacjami w bezpiecznych, certyfikowanych hotelach.

Minister spraw zagranicznych i turystyki Sylvestre Radegonde powiedział na konferencji prasowej, że odwiedzający będą jednak musieli przestrzegać obowiązujących środków zdrowotnych, co oznacza, że także noszenie masek, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny i fizyczny są obowiązkowe.


Wstępu do kraju nie mieliby tylko turyści z Republiki Południowej Afryki. Dlaczego? Żeby uspokoić turystów z Europy, obawiających się południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa.

Główna sekretarz ds. Turystyki Anne Lafortune dodała, że ​​goście muszą rezerwować noclegi w certyfikowanych obiektach turystycznych. Obecnie na 700 licencjonowanych kwater 535 posiada certyfikat COVID-19. Ważne jest również to, że turyści będą mogli poruszać się po wszystkich wyspach.

Planujecie lot na Seszele?

6 KOMENTARZE

  1. Hmm… Super TAKIE przepisy – kupujesz bilet znacznie wcześniej żeby nie zapłacić kilka razy więcej niż trzeba – potwm przed samą podróżą robisz test, który nierzadko 'błędnie pozytywny’ i co…!? No NIE LECISZ 🤔😱😁👍

      • Ubezpieczenie za darmo nie jest. Poza tym na pewno będzie problem z bezkosztową rezygnacją 3 dni przed. Test z tłumaczeniem to jakieś 500zł. Wynik to loteria. Więc zamiast urlopu możesz spędzić wakacje w izolacji na własne życzenie. Nie no fajna perspektywa.. M

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here