Do tego kraju nie wjedziemy przez wiele miesięcy

Zamknięte granice, zawieszone loty, restrykcyjne zasady życia. Tak świat stara się poradzić sobie z pandemią. Poszczególne państwa jednak zaczynają zmieniać stosunek do turystów. I tak Japonia zawiesiła ruch bezwizowy na czas nieokreślony, a władze Czech właśnie poinformowały, że mimo iż w kraju środki podjęte z zagrożeniem mogą być nieco złagodzone w najbliższym czasie, to jednak granice kraju prawdopodobnie pozostaną zamknięte dla większości podróżujących przez wiele miesięcy.

W Czechach lepiej

U naszych sąsiadów tempo rozprzestrzeniania się infekcji wyraźnie spada i władze żywią nadzieję, że łączna liczba przypadków nie przekroczy 10 tys (co jest górną granicą). Jeśli uda się to powstrzymać, rząd może złagodzić niektóre z restrykcyjnych ograniczeń. Jak na razie w kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się poza dojazdami do pracy i na zakupy, a także zamknięcie wszystkich sklepów i restauracji z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii.

Jeszcze nie wiadomo, które środki będą mogły być złagodzone, ale ze względu na rozwój sytuacji w krajach europejskich, granice Czech będą zamknięte przez wiele miesięcy.

Roman Prymula, szef czeskiego komitetu kryzysowego powiedział:

Jeśli uda nam się to, czego oczekujemy jakiś czas po Wielkanocy, chcielibyśmy stopniowo rozluźniać środki, powiedzmy od połowy kwietnia, i przywrócić kraj do życia..

Jeśli jednak nie uda się zapanować nad zagrożeniem, planowane będą jeszcze surowsze ograniczenia np. zakaz codziennych dojazdów do pracy za granicą. W Czechach w sobotę odnotowano 1 047 przypadków zakażeń, ale do tej pory jeszcze ani jednego zgonu.

7 KOMENTARZE
 1. Dzien Dobry,
  Jestem w Polsce mialam wrocic do Francji 21 marca 2020, gdz
  Gdzie mieszkam z moja rodzina i ja, granica jest zamknieta,bilet zmienilam na
  10 kwietnia czy bede mogla wrocic do Francji.

  • Boga się zapytaj

  • Nie licz na to ze wrócisz samolotem , ewentualnie tylko i wyłącznie samochodem , nie wiem dokładnie jak jest we Włoszech ale ja niebawem bede wracac że szwecjii jestem zmuszony Promem i mam prawo powrotu mimo zamkniętych granic posiadam szwedzki pesel i meldunek.
   Spróbuj się skontaktowac z Polska Ambasadą Włoszech

 2. Też mam bilet na 27 marca na lot z Brindisi do Katowic, ale też odwołany. Kupiłam też na 25 kwietnia jeszcze nie wiedząc o epidemii. Chcę wrócić do domu ,ale nie mam jak loty odwołane , granice zamknięte,autobusy też nie mogą wjechać. Jesteśmy odcięci od naszego kraju całkowicie. Proszę o jakąś informację. Pracuję koło Lecce we Włoszech.

 3. Nie sadze aby ktokolwiek dokodkolwiek wrocil przez najblizsze pol roku

 4. Jakby każdy poczytał, dowiedział się prawdy, przestał panikować jak debil i bezwiednie poddawał się ” tym mądrzejszym” zupełnie by to inaczej wyglądało … 🤦

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here