Bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych – sprawdź limity i nowe zmiany

Polityka bagażowa tanich przewoźników od dawna budzi kontrowersje wśród podróżnych. Brak stałości doprowadza do nieukrywanej złości pasażerów. Zmiany, zmiany, zmiany. Ledwo człowiek przyzwyczai się do nowych wytycznych, a w życie wchodzą już nowe zasady. I tak też z dniem 1 listopada 2018 roku Wizz Air i Ryanair wprowadziły nową politykę bagażową. To jak to w końcu jest z tym bagażem podręcznym? Jakie są limity? Jaki bagaż podręczny możesz zabrać ze sobą bezpłatnie na pokład? Postaramy się przedstawić Ci wszystko w pigułce. Przypomnimy Ci również limity bagażu podręcznego u innych tanich przewoźników latających z Polski. Infografika na pewno pomoże w usystematyzowaniu wiedzy.

Polityka bagażowa po 1.11
Opracowanie Tanie-Loty.pl

Bagaż podręczny Wizz Air

Bezpłatnie

Na pokład węgierskiego przewoźnika Wizz Air możesz wziąć 1 bagaż podręczny. Jego wymiary nie mogą przekraczać 40 x 30 x 20 cm, a waga 10 kg.

Z usługą Wizz Priority

Jeśli wykupisz Wizz Priority (koszt tej usługi to 5-12 euro online i 25 euro na lotnisku), będziesz mógł wziąć na pokład 1 bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg. Ale w tej opcji możesz mieć również podręczną walizkę na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Tutaj również waga do 10 kg.

Dowiedz się więcej o zmianie polityki bagażowej Wizz Air.

Bagaż podręczny Ryanair

Bezpłatnie

Jeśli chodzi o irlandzkiego przewoźnika Ryanair, bezpłatnie na pokład możesz zabrać 1 bagaż podręczny, a raczej osobistą torbę. Musi się ona zmieścić pod siedzeniem przed Tobą. Jej wymiary nie mogą przekraczać 40 x 20 x 25 cm.

Z usługą priorytetowego boardingu

Inna sprawa ma się z opcją priorytetowego boardingu (koszt 6 euro podczas rezerwacji, 8 euro – po zakończonej rezerwacji). Przy wykupionym pierwszeństwie albo Plus / Flexi / Family ticket lub bilecie lotniczym na łączone loty, pasażer może wziąć na pokład 1 bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Ale to nie wszystko. Może również mieć przy sobie 1 podręczną walizkę na kółkach o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg.

Dowiedz się więcej o zmianie polityki bagażowej Ryanair.

Bagaż podręczny EasyJet

Bezpłatnie

Brytyjski przewoźnik pozwoli Ci na 1 bagaż podręczny na pokładzie. Wymiary walizki czy też plecaka nie mogą przekroczyć 56 x 45 x 25 cm.

Z kartą easyJet Plus Flexi lub z wykupioną usługą Upfront czy Extra Legroom

Jednak tu również możesz pokusić się o dodatkowe opcje. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem karty easyJest PlusFlexi albo wykupiłeś usługę Upfront czy też Extra Legroom, możesz liczyć na więcej. A więcej to znaczy 1 bagaż podręczny o wymiarach 56 x 45 x 25 cm i 1 mała torba o wymiarach 45 x 36 x 20 cm

Bagaż podręczny Norwegian Air Shuttle

Bezpłatnie

Norweski przewoźnik pozwala wnieść na pokład 1 bagaż podręczny. Jego wymiary nie mogą przekraczać: 55 x 40 x 23 cm. A także1 niewielki przedmiot osobistego użytku, wymiary 25 x 33 x 20 cm. Warunkiem jest, że maksymalna waga obu bagaży nie może przekroczyć 10 kg.

Z taryfami Flex i PremiumFlex

Norweski przewoźnik daje pasażerom do dyspozycji usługi Flex i PremiumFlex. Przy ich zakupie możesz mieć przy sobie 1 bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. A także1 niewielki przedmiot osobistego użytku o wymiarach maksymalnych 25 x 33 x 20 cm. Maksymalna, łączna waga bagaży nie może przekroczyć 15 kg.

Bagaż podręczny Transavia

Bezpłatnie

U holenderskiego przewoźnika sprawa jest łatwiejsza. Jeśli chcesz koniecznie zabrać bagaż na pokład, to weź taki o wymiarach 55 x 40 x 25 cm i wadze 10 kg. Jeśli natomiast nie będzie Ci przeszkadzało bezpłatne oddanie bagażu do luku, to możesz wziąć taki o wymiarach 55 x 40 x 25 cm.

Opracowanie własne na podstawie danych przewoźników – stan na 1 listopada 2018 roku.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,761ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze