Zmiany w polityce bagażowej Wizz Air. Znika duży darmowy bagaż podręczny!

Wizz Air idzie śladami Ryanaira i zaostrza swoją politykę bagażową. Już od 1 listopada zniknie możliwość przewozu darmowego dużego bagażu podręcznego. Ale to nie jedyna zmiana.

Po zmianach wprowadzonych przez Wizz Air w sierpniu tego roku, trzeba się przyszykować na kolejne. Od 1 listopada w cenie samego biletu będzie można zabrać ze sobą jedynie mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Duży bagaż podręczny będzie płatny i trzeba go będzie nadać tak jak bagaż rejestrowany – przy stanowisku odprawy.

Dotychczas w cenę biletu wliczone były oba bagaże podręczne (i duży i mały). Duży bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm trzeba było oddać do luku bagażowego, jednak nadal był on bezpłatny. Teraz to się zmieni. Od 1 listopada 2018 roku bezpłatny pozostanie jedynie mały bagaż. Duży będą mogli zabrać na pokład tylko pasażerowie z wykupioną opcją pierwszeństwa wejścia na pokład, co kosztuje od 5 euro.

Dodatkowo Wizz Air wprowadzi również mały bagaż nadawany, który może ważyć nie więcej niż 10 kg.  Cena tej usługi ma wynosić od 7 euro. 

Wcześniej wykupione bilety a polityka bagażowa

Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali bilet bez usługi Priority przed 10 października na lot odbywający się po 1 listopada, otrzymają możliwość dodania bezpłatnego bagażu rejestrowanego o wadze do 10 kg. Natomiast ci pasażerowie, którzy wykupili opcję bagażu rejestrowanego, automatycznie otrzymają status Priority. 

infografika wizz
Fot. Wizz Air

Czytaj więcej: Zmiany bagażowe w Ryanair

4 KOMENTARZE
  1. Czy UE albo odpowiednie służby nie powinny się za to wziąć?
    Mam kupiony bilet na listopad i w momencie zakupu dozwolony był duży bagaż podręczny, a teraz okazuje się że muszę za niego zapłacić. Czy to jest zgodne z prawem?

    • Jeżeli zakup był dokonany przed 10 października to przewiezienie bagażu nadal będzie bezpłatne. Powinien zmienić się status rezerwacji w aplikacji. Może mają jakieś opóźnienie.

  2. bilet mam zakupiony przed 10 pażdziernika bagaż podręczny gdzie oddaję

    • Jeżeli to jest duży bagaż podręczny, to nadajesz go jak rejestrowany (nadal ma być bezpłatny). Jeżeli to mały bagaż podręczny to zabierasz go ze sobą na pokład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here