3,5 tys. zł kary dla turystów w tym hiszpańskim, pięknym mieście! Wybierasz się? Lepiej sprawdź

Kochasz Hiszpanię? Znasz ten kraj na wylot? A może dopiero marzysz o podróżach tam? To jest na pewno dobry pomysł! Ale czy słyszałeś już o mieście Vigo – Mieście Oliwnym? To największe obok A Coruñi miasto hiszpańskiej Galicji, w pobliżu granicy z Portugalią, nad Atlantykiem. Leży nad malowniczą zatoką Ría de Vigo. Władze tego hiszpańskiego miasta zadecydowały o wprowadzeniu surowych kar dla niesfornych turystów.

Okazuje się, że władze borykają się z niekulturalnymi turystami, dlatego wprowadzili nowe zasady, które mają obowiązywać od 18 lipca. Ci, którzy nie dostosują się do obowiązujących zasad mogą otrzymać mandat w wysokości nawet 3,5 tys. zł.

Władze Vigo narzekają na niekulturalnych turystów. W związku z tym wprowadziły zakaz UWAGA! załatwiania potrzeb fizjologicznych w morzu oraz na plażach. Turyści przyłapani na gorącym uczynku, mogą liczyć na mandat w wysokości 750 euro. Na plażach mają stanąć publiczne toalety.

Karę otrzymają również turyści, którzy podczas kąpieli w morzu użyją mydła lub szamponu albo będą myć w morzu naczynia i inne przybory kuchenne. To jeszcze nie wszystko! Nie można będzie też rezerwować miejsca na plaży ręcznikiem (złamanie zakazy będzie kosztowało ok 140 zł).

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
28,436ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze