Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Warszawie

Znajdź nas w social mediach

Warszawa, jak przystało na stolicę Polski, jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności i powierzchni.

Ciekawostką historyczną jest fakt, że Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Ciekawostki

 • Festiwale
  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Mozartowski
 • Ciekawostki historyczne
  Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari
 • Sport
  Warszawa jest gospodarzem biegów masowych: Półmaratonu Warszawskiego (marzec), Maratonu Warszawskiego (wrzesień) i Run Warsaw (październik)
 • Szkoły Wyższe
  66 Uczelni
 • Słynni ludzie
  Maria Curie Skłodowska - noblistka, Krzysztof Kieślowski - reżyser
 • Naj...
  Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności i powierzchni; Najwyższym budynkiem w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Warszawa to miasto studentów. Największy ośrodek akademicki w Polsce przyciąga ich tysiące. Swoją siedzibę ma tu aż 66 uczelni.

W stolicy odbywa się wiele festiwali i konkursów muzycznych. Do najważniejszych należy zaliczyć: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days czy Festiwal Mozartowski.

W mieście co prawda brak odpowiedniej hali koncertowej, stąd duże koncerty muzyczne (takie jak np. koncert Madonny) urządza się głównie w Sali Kongresowej oraz na stadionach, a także na lotnisku w Bemowie, gdzie prężnie działa aeroklub.

Warszawa jest gospodarzem rozwijających się z roku na rok biegów masowych: Półmaratonu Warszawskiego (marzec), Maratonu Warszawskiego (wrzesień) i Run Warsaw (październik).

W Warszawie mieści się wiele muzeów i galerii sztuki, tak państwowych, jak i prywatnych. Największe galerie to Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, zaś największe warszawskie muzea to Muzeum Narodowe, na Zamku Królewskim i Muzeum Pałac w Wilanowie.

Warszawa jest jednym z najwyższych miast Europy po Moskwie, Paryżu, Frankfurcie nad Menem i Londynie. Najwyższym budynkiem w Polsce jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki, który znajduje się w centrum miasta.

Spośród słynnych warszawiaków warto wspomnieć noblistkę Marię Curie-Skłodowską oraz reżysera Krzysztofa Kieślowskiego.

Warszawa ma swój urok. Co prawda wielu turystów uważa, że miasto jest brzydkie, ale do stolicy wybrać się warto! Najlepiej z portalem Tanie-Loty.com.pl! Jeśli szukasz tanich biletów lotniczych do Warszawy, skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów i sprawdź promocje! Oferujemy także parking niedaleko lotniska oraz hotele w Warszawie! Zapraszamy!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 243 Sprawdź