Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MonachiumOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Monachium


Oktoberfest - święto piwa w Monachium
Fot. sxc.hu

Z czym kojarzy się Wam Monachium? Mnie na przykład z Oktoberfest! I wielu wielbicielom piwa też! Prawie każdy słyszał o święcie piwa w Monachium. Pomimo swojej nazwy odbywa się ono we wrześniu. Na ogromnej łące rozstawiane są wielkie namioty, które mieszczą nawet po kilka tysięcy amatorów piwa. Rozstawiane są karuzele i budki jarmarczne, ale najważniejsze jest piwo, które pije się z ogromnych litrowych kufli, tzw Mass. Warto wiedzieć, że sześć monachijskich browarów warzy z okazji tych chmielowych dożynek specjalne piwo o wyższej zawartości alkoholu (6-7%). W trakcie trwania festynu spożywane jest około pięciu milionów litrów tego trunku... Bawarska muzyka – heimatmelodie, pyszne jedzenie, pokazy sztucznych ogni, quizy na temat wiedzy o piwie czy konkurs dla kelnerek noszących kufle z piwem... każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ogród Angielski w Monachium

Ale Monachium to nie tylko Oktoberfest! Znajdziemy tu wspaniałe parki i przepiękny Ogród Angielski, założony w 1788 roku w samym sercu miasta. Ma on powierzchnię 4,17 km² i jest on największym śródmiejskim parkiem w Europie i jednym z największych parków miejskich na świecie. W części południowej ogrodu miłośnicy piwa znajdą jeden z największych w Monachium ogrodów piwnych (Biergarten). W parku pełno jest rowerzystów i studentów z pobliskiego Uniwersytetu.

Uniwersytety w Monachium

Ciekawostki

 • Imprezy
  Oktoberfest
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Stara Pinakoteka
 • Kuchnia
  pieczeń wieprzowa i pieczona golonka z knedlem
 • Uniwersytety
  Monachium jest uznawany za największy i najlepszy ośrodek naukowy w południowych Niemczech
 • Naj...
  Ogród Angielski, założony w 1788 roku w samym sercu miasta, jest największym śródmiejskim parkiem w Europie i jednym z największych parków miejskich na świecie

Monachium jest tez uznawane za największy i najlepszy ośrodek naukowy w poludniowych Niemczech. Znajduje się tu wiele szkół wyższych, wśród nich: Die Ludwig-Maximilians Universität – LMU, Die Technische Universität München – TUM, Die Fachhochschule – FH, Uniwersytet Bundeswehry, Die Musikhochschule – MH. Studenci z Polski mogą tylko pozazdrościć bazy noclegowej Monachium... W 2008 roku było tu 10 tysięcy miejsc w akademikach, z których prawie wszystkie (99 procent) to jednoosobowe pokoje lub jednoosobowe apartamenty....

Targi w Monachium

Monachium znane jest też ze swoich Targów, które należą do jednych z największych organizatorów wydarzeń wystawienniczych na świecie. Organizuje się tu około 40 specjalistycznych imprez targowych, które odwiedza rocznie ponad 2 miliony osób.

Kuchnia

Monachium od kuchni również zachwyca. Znajdziemy tu wiele restauracji oferujących tradycyjne bawarskie dania, razem z najpopularniejszą pieczenią wieprzową i pieczoną golonką z knedlem.

Sztuka

Amatorom sztuki spodoba się Stara Pinakoteka, będąca jedną z największych galerii sztuki w Europie. Polecamy przede wszystkim fenomenalną kolekcję malarstwa (XIV-XVIII wiek). Chlubę muzeum stanowią zaś prace Rubensa. Znajdziemy tu aż 62 obrazy artysty. Muzeum otwarte jest codziennie (oprócz poniedziałków) od 10 do 18, a w czwartki do 20.

Bayern Monachium

Monachium to także siedziba niemieckiego klubu sportowego Bayern Monachium. Jest on najbardziej znanym i najbardziej utytułowanym klubem w Niemczech. 21 razy zdobył tytuł Mistrza Niemiec i 14 razy wygrał Puchar Niemiec.

Jeśli nabraliście ochoty na wizytę w tym wyjątkowym mieście pełnym historii i rozrywki zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów do Berlina. Jeśli potrzebujecie pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia, skorzystajcie z naszego forum lub zadajcie pytanie na facebooku!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa