Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do CorkOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Cork

Cork to świetne miejsce, by zapoznać się z przyjazną i zieloną Irlandią, więc jeśli nie masz innych planów to właśnie Cork może stać się doskonałym miejscem na szybki weekendowy wypad albo dłuższy urlop, który pozwoli ci zwiedzić zarówno samo miasto, jak i okolicę.

Miasto zawdzięcza swoje istnienie św. Finbarowi, który już w VII wieku założył na wyspie pośrodku nurtu rzeki Lee szkołę oraz opactwo. Taka właśnie lokalizacja serca miasta oraz wynikające z tego ograniczenia urbanistyczne spowodowały, że Cork może się poszczycić wyjątkowo spójna, dobrze zagospodarowana i jednolitą starówką. Najstarszą istniejącą po dziś dzień w Cork budowlą jest wieża Red Abbey, która pierwotnie stanowiła wieżę kościelną – pochodzi ona z XIII wieku

Ciekawostki 

 • Przydomek
  ”Celtycki tygrys”
 • Znani ludzie
  Rory Gallagher – muzyk, Fiona Shaw - aktorka
 • Naj...
  Najstarsza budowla w mieście to Red Abbey z XIII wieku, Cork w 2005 roku uzyskało status Światowej Stolicy Kultury, Znajduje się tutaj najdłużej nieprzerwanie działający bar w Irlandii - The Gateway Bar, wieża zegarowa kościoła św. Anny nazywana jest „kłamcą o czterech twarzach”, najstarsza Loża Wolnomularska w Irlandii „First” nadal funkcjonuje w Cork – już od prawie 300 lat.

Obecnie Cork nazywane jest „Celtyckim tygrysem” ze względu na niesamowicie szybki rozwój, który porównywalny może być jedynie z krajami azjatyckimi. Ogromny gospodarczy skok jaki się tutaj dokonał możliwy był przede wszystkim dzięki wydajnej pracy licznych w tym mieście emigrantów, w tym sporej rzeszy Polaków. Rozwój i różnorodność widać tutaj nie tylko w gospodarce, ale również w kulturze – Cork w 2005 roku uzyskało status Światowej Stolicy Kultury, co rozsławiło miasto na arenie międzynarodowej.

Najważniejszymi osobistościami związanymi z Cork są Fiona Shaw – irlandzka aktorka znana przede wszystkim z roli Petunii Dursley w cyklu filmów o Harrym Potterze oraz Rory Gallagher wirtuoz gitary, muzyk rockowy i bluesman, który w sumie sprzedał około 30 milionów płyt na całym świecie.

Cork ma do zaoferowania swoim gościom kilka miejsc bijących zupełnie dziwne rekordy – jak choćby najdłużej nieprzerwanie działajacy bar w Irlandii The Gateway Bar, którego historia sięga 1698 roku, czy  wieża kościoła świętej Anny, na której 4 zegarowe tarcze pokazują różny czas pomiędzy pełnymi godzinami ze względu na błąd konstrukcyjny, co powoduje, że nazywa się ją „kłamcą o czterech twarzach”. Znajdują się tutaj również dwa najwyższe budynki w Irlandii -  Elysian (17 pięter i 71 metrów wysokości) oraz Cork County Hall (16 pięter i 67 metrów wysokości). W tym mieście znajduje się również najstarsza Loża Wolnomularska w Irlandii nosząca nazwę „First”, dokumenty historyczne poświadczają jej istnienie na pewno pod koniec roku 1726, obecnie w Cork poza wyżej wymienioną działa jeszcze kilka innych lóż masońskich.

Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba o piętrowych autobusach jeżdżących po historycznym centrum Cork. O ile w Londynie tych charakterystycznych pojazdów jest coraz mniej, o tyle tutaj mają się ona świetnie. Na dodatek kupując całodzienny bilet na turystyczną trasę jaką obsługują piętrusy można wielokrotnie na dowolnej stacji wsiadać lub wysiadać z takiego autobusu, a automatyczny lektor w jego wnętrzu spokojnym głosem opowiada niestrudzenie o historii miasta i o wartych zobaczenia atrakcjach turystycznych w pobliżu najbliższego przystanku.

Jeśli więc to wszystko nie spowodowało, że już pokochałeś to miasto tanie bilety lotnicze do Cork na pewno do tego doprowadzą. Portal Tanie-loty.com.pl pozwoli dzięki nowowczesnej wyszukiwarce znaleźć tanie loty do Cork w dowolnym terminie i dowolnego lotniska, tak więc można będzie swobodnie odwiedzić rodzinę i przyjaciół, którzy znaleźli się tam w poszukiwaniu lepszej pensji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa