Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko Cork

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: ORK, kod ICAO: EICK)

Międzynarodowe lotnisko obsługujące Cork, jedno z głównych w Irlandii. W 2007 roku port lotniczy obsłużył 3,2 mln pasażerów, głównie na trasach do Wielkiej Brytanii i Europy. W sierpniu 2006 został oddany do użytku nowy, wybudowany za ponad 230 mln euro, terminal, pozwalający na obsługę 5 milionów pasażerów rocznie. Ląduje tu lub startuje ponad 64 tysięcy samolotów rocznie. Terminal pasażerski położony jest na dwóch piętrach - górne piętro dla pasażerów odlatujących, parter dla pasażerów przylatujących. Na terenie terminala usługi dla pasażerów oferuje bank, kantor wymiany walut, Jack Lynch Departure Lounge. Znajdują się tu bankomaty oraz szereg sklepów i restauracji. Lotnisko Cork położone jest 8 km od centrum miasta, na południowym końcu drogi N27 (jadąc z północy, zachodu lub wschodu) i na końcu drogi R600 jadąc z Kinsale.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +353 21 4313131.

Stanowisko informacji znajduje się w Głównej Hali Przylotów. Można tam zasięgnąć informacji na temat przylotów/odlotów, połączeń publicznymi środkami transportu, oferty noclegowej itp. Punkt czynny jest od 6:00 do 23:00 (lub do czasu ostatniego przylotu).

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na terenie lotniska operują następujące firmy (stanowiska obsługi pasażerów znajdują się obok stanowiska informacji):

 • Alamo National Irish Car Rentals, tel.: +353 21 4318644;

 • Avis, tel.: +353 21 4327460;
 • Budget, tel.: +353 21 4314000;
 • Hertz, tel.: +353 21 4965849;
 • 353 Car Rental, tel. +353 21 4318623;

Lotnisko oferuje zarówno krótko-, średnio- i długookresowe parkingi o łącznej liczbie 4600 miejsc parkingowych. Należy pamiętać, że opłat parkingowych należy dokonać przy automatach, w budynku terminala przed powrotem do pojazdu.

 • Parking krótkoterminowy znajduje się w Multi-Storey Car Park i przylega do budynku terminala. Przeznaczony jest głównie do odbierania i podwożenia pasażerów z/do lotniska. Z uwagi na natężenie i organizację ruchu przed terminalem nie zezwala się na oczekiwanie na przylatujących pasażerów przed budynkiem terminala.

 • Na terenie znajdują się dwa parkingi długoterminowe – Medium Stay Car Park (dla postojów od 1 do 4 dni) oraz Car park Remote No 2.


Komunikacja

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem głównym. Orientacyjny koszt przejazdu między lotniskiem i centrum miasta to 10-15 euro. Czas podróży szacuje się na 15 minut.

Na lotnisko można również dojechać autobusem. Firma Bus Éireann (+353 21 450 8188) oferuje przejazdy na trasie: Lotnisko – centrum miasta i z powrotem. Za przejazd w jedną stronę zapłacimy 4,50 euro, natomiast bilet w dwie strony kosztuje 6,60 euro (bilet powrotny ważny miesiąc kosztuje 7,70 euro), podróż zajmuje 20-30 minut.

Dla pasażerów dostępny jest także autobus Cork Airport Express firmy SkyLink. Żółte autobusy oferują przejazd non-stop między lotniskiem a Centrum miasta. Unikalna formuła podróży – autobus zatrzymuje się najpierw w Centrum (podróż trwa tylko 10-15 minut), a potem zatrzymuje się na żądanie przy hotelach, hostelach i stacjach autobusowej i kolejowej. Można wysiąść na żądanie w każdym miejscu. Autobus kursuje od godziny 5.20 do godziny 0.45, 7 dni w tygodniu. Za przejazd w jedną stronę zapłacimy 5 euro, natomiast bilet w dwie strony kosztuje 8 euro (dla studentów 3,50 euro i 6 euro bilet w dwie strony). Dostępne są też bilety rodzinne i grupowe. Więcej informacji na stronie: www.skylinkcork.com.

Główny dworzec w mieście to Kent Train Stadion zlokalizowany przy Glanmire Road, na północ od rzeki Lee, mniej niż 5 minut drogi pieszo od centrum miasta. Więcej informacji o rozkładzie jazdy kolei na stronie: www.irishrail.ie.


Oficjalna strona
internetowa lotniska
www.corkairport.com


Adres

Cork International Airport
Cork City
Ireland


Główni przewoźnicy

Loty do Cork obsługują między innymi: Aer LingusRyanair i Wizz Air.


Informacje dodatkowe

Na lotnisku do dyspozycji pasażerów jest także Cork International Airport Hotel. Jest on sytuowany naprzeciwko nowego terminalu lotniska Cork i połączony z nim zadaszonym chodnikiem prowadzącym aż do drzwi hotelu. Więcej informacji na stronie: www.corkinternationalairporthotel.com. Drugim hotelem dostępnym na lotnisku jest Radisson SAS hotel, Cork Airpor. Więcej informacji na stronie: www.radissonsas.com.

 

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!