Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do CorkOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Cork

Kościół św. Anny w Shanon

Jest to kościół wzniesiony w 1722 roku, na jego grubolicej wieży mieści się między innymi taras widokowy i 4 zegarowe tarcze, które ze względu na błąd konstrukcyjny poza pełnymi godzinami wskazują różny czas. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest również możliwość wprawienia przez pielgrzymów, którzy go odwiedzają, w ruch ośmiu znajdujących się na wieży dzwonów o różnych tonacjach, co pozwala nawet na tworzenie melodii, Dźwięk rozbrzmiewa ponad miastem z wysokiej kościelnej wieży, która jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych w mieście. Co ciekawe, kościół nadal związany jest ściśle z rodem McOstrich, tak że jeśli jakikolwiek członek tergo rodu bierze ślub w dowolnym zakątku świta w kościele św. Anny biją wtedy dzwony.


Muzeum Publiczne

Znajduje się w Parku Fitzgeralda, w budynku zgromadzone są  liczne zachowane archiwa i historyczne sprzęty, wykopaliska archeologiczne, a także  wybitne geologiczne unikaty. Główną funkcją muzeum jest zapoznanie zwiedzających z dziejowymi kolejami miasta oraz jego doniosłą rolą jaką miało w procesie jednoczenia się Republiki Irlandzkiej. Ważnymi elementami wystaw są dokonania tutejszych rzemieślników głównie w dziedzinie obróbki metali szlachetnych i szkła, którym warto dokładnie się przyjrzeć. Innym wartym odwiedzenia muzeum w okolicy jest Miejska Galeria Sztuki im. Crawforda; Emmet Place, a także pobliskie Muzeum Więzienne.


Museum Masła

Obiekt ściśle związany z rozwojem miasta, które swego czasu przodowało w produkcji masła, mleka i wołowiny. Można się tutaj dowiedzieć między innymi jak się robi masło, dlaczego upadła Giełda Masła w Cork, kto przywrócił maślane tradycje Irlandii w XX wieku i dlaczego garnce masła zakopywano w torfowiskach w dawnych wiekach.


The Gateway Bar

Najstarszy nieprzerwanie działający bar w Irlandii, jego historia sięga 1698 roku.  Pub mieści się przy Barrack Street i grzechem byłoby go nie odwiedzić będąc choćby tylko przejazdem w Cork w szczycącej się swoją barową tradycją (i niestety również barową pogodą) Irlandii. Ponad 300 lat tradycji i nieprzerwanej działalności to naprawdę coś...


Fort Elisabeth

Obronna warownia górująca nad Cork już od 400 lat, charakterystyczny punkt i miejsce silnie związane z historią miasta służące dawniej żołnierzom do obrony tego obszaru. Fort został wybudowany w końcu wieku XVI, jednak szybko został zniszczony przez mieszkańców, którzy sprzeciwiali się przejęciu tronu przez nowego władcę Jamesa I i w trakcie buntu zniszczyli umocnienia. Rozruchy szybko zostały stłumione a mieszczan zmuszono do odbudowy obiektu na własny koszt. Budynek służył w XVII wieku obronności miasta, a w późniejszych czasach pełnił między innymi funkcję więzienia, koszar, a obecnie jest zajmowany przez irlandzką policję. Ze szczytu fortyfikacji podziwiać można piękną panoramę miasta.


Piętrowe autobusy

Jeden ze znaków rozpoznawczych Wysp Brytyjskich kojarzonych jednak raczej z angielskim Londynem niż z Cork w Irlandii. Nic jednak bardziej błędnego – o ile w stolicy Zjednoczonego Królestwa są one stopniowo wycofywane z eksploatacji o tyle w Cork mają się świetnie, a na dodatek można z nich korzystać podczas zwiedzania. Całodniowy bilet umożliwia wielokrotny transport na trasie wytyczonej wśród najważniejszych obiektów w całymi mieści, szczególnie wartych odwiedzenia. Na dodatek w autobusie automatyczny przewodnik o spokojnym głosie informuje o wartych odwiedzenia miejscach w okolicy najbliższego przystanku, gdzie po zwiedzaniu można ponownie wsiąść do kolejnego piętrusa przemierzającego trasę atrakcji turystycznych Cork.

Kinsale

Choć Kinsale jest niewielkie, pomimo tego ma w zanadrzu kilka niespodzianek, dzięki którym od lat zachowuje wysoką pozycję w rankingu turystów. Wielką zaletą Kinsale jest doskonałe położenie – zaledwie 25 kilometrów dzieli je od Cork, a więc nadaje się nawet na cel rowerowej wycieczki. Miasteczko leży u ujścia rzeki Bandon, co znacząco wpływa na jego popularność wśród fanów sportów wodnych. Zadowoleni z pobytu w Kinsale będą też golfiści. Samo miasto ma dużo uroku: wąskie uliczki, niewysokie kamienice... a wśród tego wszystkie kawiarnie i restauracje. Warto wiedzieć, że Kinsale słynie z Festiwalu Jesiennych Smaków, organizowanego każdego roku w październiku. Również w październiku odbywa się tu Kinsale Fringe Jazz Festival, wydaje się więc, że jest to najlepszy miesiąc na wizytę. W Kinsale warto obejrzeć Charles Fort, ogromne ruiny XVII – wiecznego fortu oraz Zamek Desmond pochodzący z początków XVI wieku. Zamek służył niegdyś Hiszpanom, a teraz mieści się w nim muzeum wina. Z Kinsale pochodziła Anne Bonny, słynna irlandzka kobieta – pirat.

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->

Zamek Blarney

Zamek jest położony we wsi Blarney, 8 kilometrów od Cork. Jest potężną fortecą zbudowaną przed niemal sześcioma stuleciami podczas panowania słynnego irlandzkiego wodza, Cormaca MacCarthy. Sam zamek nie jest jednak największą atrakcją. Ten tytuł przypada raczej legendarnemu Kamieniowi Elokwencji. Ten niepozorny wapienny blok wmurowany w zamek daje podobno każdemu dar elokwencji i przekonywania. Wystarczy tylko go... pocałować! Samo słowo „blarney” oznacza zresztą po angielsku „piękne słówka”. Aktualnie zamek jest raczej w złym stanie, ale pomimo tego i tak każdego roku zjeżdżają się tutaj całe rzesze turystów. Pod zamkiem znajdują się lochy, niestety tylko częściowo udostępnione dla zwiedzających. Najciekawszy 16 – metrowy tunel jest zamknięty. Będąc w Blarney koniecznie trzeba też przespacerować się otaczającymi zamek ogrodami.

Wildlife Park Fota

Wildlife Park Fota reklamowany jest jako „najdziksza atrakcja Irlandii”. Jeśli chodzi o nagromadzenie najróżniejszych gatunków dzikich zwierząt, to rzeczywiście stwierdzenie to jest trafne. Zlokalizowany na wyspie Fota położonej 15 kilometrów od Cork park zajmuje ponad 30 hektarów powierzchni. Otwarty w 1983 roku jest domem dla 30 gatunków ssaków i 50 gatunków ptaków. Największą atrakcją Foty jest to, że sporo zwierząt jest puszczonych wolno. Tym sposobem wśród turystów przechadzają się lemury. Pozostałe gatunki także żyją w świetnych warunkach. W parku znajduje się jeden z największych i najlepszych wybiegów dla gepardów, na którym te najszybsze zwierzęta osiągają oszałamiające prędkości. Wśród gatunków mieszkających w parku są kapibary, oryksy, pandy czerwone, pingwiny i foki.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa