Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BremyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Bremie

Brema jest miastem pełnym uroku. Nie jest być może największą niemiecką metropolią, ale turystom zdaje się to w niczym nie przeszkadzać. Przechadzając się wąskimi uliczkami starego miasta możemy poczuć się tak, jakbyśmy odbyli podróż w czasie. Jeszcze większe wrażenie sprawiają w połączeniu z zabudową: otaczającymi je secesyjnymi kamieniczkami. 

Miasto zapewnia wiele rozrywek. Na samym zwiedzaniu upływa dużo czasu: w końcu ponad 1200 lat historii musi znaleźć odbicie w architekturze Bremy! Najsłynniejsze i najbardziej charakterystyczne punkty na mapie Bremy to jednak wcale nie monumentalne, stare budowle. Są to raczej dwa pomniki. Pierwszy to bez wątpienia posąg Rolanda, znanego ze średniowiecznego eposu. Właściwie nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdy nie fakt, że ma szczególne znaczenie dla mieszkańców. Bremeńczycy uznają, że Roland jest symbolem wolności i niezależności miasta. Legenda miejska głosi, że Brema tak długi będzie wolna, jak długo Roland stojący na rynku będzie pilnował miasta. Z tej racji zrobiono kopię posągu, by móc szybko go zastąpić w razie zniszczenia. Bremeński posąg zapoczątkował też swego rodzaju modę na Rolandy ;). Od tego czasu takie posągi stawiane były także w innych niemieckich miastach. Drugi słynny pomnik to Bremeńscy Muzykanci: osioł, pies, kot i kogut stojący na sobie. Jest to hołd złożony wędrującym do miasta postaciom z baśni braci Grimm.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Freimarkt, Bremen Classic Motorshow, Musikfest
 • Pamiątki
  kluten - słodycze, biżuteria z dzielnicy Schnoor
 • Rozrywka
  Heide Park, obchody święta portowego w dzielnicy Vegesack, wizyta w piwnicy z winami Ratskeller, zwiedzanie
 • Kuchnia
  lapskaus, piwo Beck's, wino, ryby
 • Atrakcje turystyczne
  ratusz, Katedra św. Piotra, pomnik Rolanda, pomnik muzykantów z Bremy
 • Naj...
  Największa drewniana kolejka w wesołym miasteczku - Colossos w Heide Parku

Kuchnia niemiecka zbytnio nie różni się od polskiej. Jest tak samo kaloryczna i ciężka... a może nawet bardziej? W Bremie jest kilka tradycyjnych, lokalnych potraw które warto jednak przy okazji wizyty spróbować. Potrawą jedzoną niegdyś chętnie przez marynarzy jest labskaus, tzn. „potrawa do delektowania się”. Niezwykle kaloryczna, jest mieszanką mięs, ryb i ziemniaków, jedzoną zazwyczaj z jajkiem sadzonym. Popularna jest w Bremie zupa śledziowa, a także śledzie wędzone i ogólnie ryby. Jak w całych Niemczech, także i tutaj mieszkańcy zajadają się kiełbasami. Brema słynie również z przepysznych ciast. To właśnie tutaj znajduje się siedziba browaru Beck's.

Jeśli ktoś nie jest uzależniony od hazardu, to bardzo obiecująco zapowiada się wyprawa do bremeńskiego kasyna położonego przy Böttcherstrasse 3-5. Dla dzieci z pewnością niezwykła atrakcją będzie wypad do odległego nieco od Bremy Heide Park, jednego z największych wesołych miasteczek świata. Można tu przejechać się największą drewnianą kolejką, pędząc z prędkością 120 km/h! Inne obiekty wcale nie są gorsze.

Brema nie bez powodu jest nazywana miastem targowym. Bremen Classic Motorshow to gratka dla fanów motoryzacji, zwłaszcza starych samochodów. Targi są poświęcone zabytkowym pojazdom i ich odnawianiu. Spotykają się tutaj zarówno profesjonaliści reprezentujący firmy, jak i osoby prywatne. Dla tych, którzy preferują bardziej ekologiczne środki lokomocji ciekawsze będą z pewnością targi „fahrrad.markt.zukunft”. Miłośnicy dwóch kółek mogą się tutaj zapoznać z nowinkami technicznymi i najnowszymi, nierzadko wyglądającymi naprawdę futurystycznie rowerami. „waste to energy” to także projekt ekologiczny. Impreza jest nakierowana na osiągnięcia związane z pozyskiwaniem energii z odpadów. Freimarkt to odbywający się w październiku festiwal folklorystyczny. Brema to także miejsce festiwali tanecznych. W czasie karnawału odbywa się tu prawdziwe, największe w Niemczech święto miłośników samby. We wrześniu dla odmiany miasto pasjonuje się pełnym pasji tańcem tango. Wraz z końcem sierpnia rozpoczyna się Bremeński Festiwal Muzyki klasycznej. To naprawdę sporo, a jednak w Bremie odbywa się znacznie więcej imprez kulturalnych!

Brema, jej wąskie uliczki oraz klimat hanzeatyckiego miasta stanowią wspaniałą opcję wakacyjną dla każdego! Jeśli macie ochotę spędzić urlop w jednym z piękniejszych niemieckich miast, zapraszamy do Bremy! Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje naprawdę tanie bilety do Bremy! Sprawdź nasze promocje!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa