Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BelgraduOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Belgradzie

Belgrad2
Photo by Djordje Stakić / Wikipedia

Belgrad to jedno z najstarszych miast w Europie – jego historia sięga około 7000 lat wstecz, z czego przez co najmniej 2300 lat osada w okolicach współczesnego ośrodka miejskiego była ważnym ośrodkiem nie tylko dla okolicznych ziem, lecz także dla całego regionu.


Miasto posiada doskonałe położenie geograficzne wśród żyznych nizin, w pobliżu Doliny Morawskiej, będącej od wieków ważnym traktem handlowym łączącym Turcję i dalsze części Południowej Azji z krajami europejskimi. Jednak tak dogodna lokalizacja wiązała się również z licznymi niebezpieczeństwami – w ciągu wieków miasto rozrastało się i bogaciło stanowiąc coraz to bardziej łakomy kąsek dla sąsiednich państw lub rosnących w siłę lokalnych władców. Wprawdzie Belgrad wykorzystuje maksymalnie swoje położenie w widełkach łączących się w tym miejscu rzek Sawy i Dunaju, jednak nie zawsze to wystarczało do obrony – Belgrad brał udział w ponad 110 konfliktach zbrojnych, w wyniku których co najmniej 44 razy był doszczętnie niszczony. Jest to chyba światowy rekord uporu osadników za każdym razem podnoszących miasto z ruin...

Ciekawostki

 • Wiek
  Osada ludzka istniała tu już przed 7000 lat, miasto ma około 2300 lat
 • Znani ludzie
  Ivo Andrić – pisarz, noblista, Ana Ivanović – tenisistka, Jowian z dynastii Flawiuszy – cesarz rzymski z IV wieku
 • Naj...
  Jest to jedno z najstarszych miast na świecie, jego historia sięga 7000 lat wstecz, w ciągu wieków rujnowano je doszczętnie około 44 razy, Belgrad brał również udział w ponad 110 konfliktach zbrojnych, za czasów rzymskich i później tutejsza twierdza zwana najpierw Singidunum, a następnie Kalemegdan była najważniejszym w okolicy ośrodkiem miejskim


Z miastem związanych jest wielu ważnych ludzi – ich sława dotyczy głównie Bałkanów, jednak kilkoro Belgradczyków wsławiło się na arenie międzynarodowej w tak znaczący sposób, że są obecnie znani na całym świecie. Wśród obywateli tego miasta wymienić należy koniecznie mieszkającego i tworzącego w Belgradzie pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla w roku 1961 Ivo Andrića, który w sposób wybitny pisał o regionie rozdartym pomiędzy Wschodem a Zachodem. Inną ważną osobistością związaną z Belgradem jest urodzona w tym mieście tenisistka Ana Ivanović – wielokrotna tryumfatorka turniejów tenisa ziemnego w różnych częściach świata, była liderka rankingu WTA.


Warto również wspomnieć o jednym ze znamienitych mieszkańców Belgradu z czasów starożytnych. Dawniej miasto nazywane było Singidunum i pod taką nazwą występuje w najdawniejszych dokumentach pisanych. Jeden z nich wspomina, że właśnie tutaj urodził się cesarz rzymski Jowian z dynastii Flawiuszy, którzy władał Imperium pomiędzy 27 czerwca roku 363 a 17 lutego 364 roku.


Jedną z najdziwniejszych atrakcji turystycznych miasta jest kawiarnia „?”, nad której wejściem wisi szyld ze znakiem zapytania. Jego historia sięga I połowy XIX wieku, kiedy to planowano przemianować kawiarnię na „Kawiarnię katedralną”, jednak nie zgodziły się na to władze kościelne. Do czasu wyjaśnienia sprawy właściciel postanowił powiesić nad drzwiami znak zapytania i tak już zostało.


W Belgradzie mieści się również niepowtarzalne muzeum – w obrębie starego miasta znajduje się obiekt prezentujący najpiękniejsze freski z terenu Serbii i ościennych krajów. Jak to możliwe? Sale muzealne wypełniają doskonałej jakości kopie lub też w kilku skrajnych przypadkach malowidła przeniesione ze zniszczonych obiektów.


Belgrad wart jest z pewnością odwiedzenia, i to na czas nieco dłuższy niż kilka godzin podczas objazdowej wycieczki. Dlatego też tanie loty do Belgradu wydają się być doskonałą opcją na spędzenie w tym mieście przedłużonego weekendu, tak by w spokoju zobaczyć najbardziej wartościowe elementy miasta. Poza tym niesamowity skok cywilizacyjny, jaki dokonuje się na całym Półwyspie Bałkańskim i w samej Serbii jest doskonałą okazją dla nawiązywania współpracy biznesowej – również dla przedsiębiorców posiadamy doskonałą ofertę na tanie loty do Belgradu z możliwością wystawienia faktury VAT.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa