Treść strony

komunikacja-w-serbii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Serbii

Znajdź nas w social mediach

W Serbii nie ma większych przeszkód w komunikacji wewnątrz kraju, jednak należy zwrócić uwagę na połączenia z Kosowem, szczególnie jeśli chcemy jechać przez ten kraj tranzytem. Nie zostaniemy wpuszczeni do Serbii jeśli przez Kosowo podróżujemy z Albanii, Macedonii lub przez port lotniczy w Prisztinie. Warto wziąć to pod uwagę planując podróż. Na wszystkich granicach z Kosowem prowadzona jest bardzo rygorystyczna i szczegółowa kontrola paszportowo–celna.

Jeśli chodzi o stan dróg, to niestety odbiegają one od europejskiego poziomu zarówno pod względem jakości nawierzchni, jak i oznakowania. Nawet autostrady w tym kraju prezentują niższą jakość niż w innych miejscach kontynentu, chociażby pod względem ochrony przed dzikimi zwierzętami (brak siatek ochronnych i bezpiecznych przejść dla zwierząt). Część dróg w Serbii jest płatna, a należność przyjmowana jest zarówno w miejscowej walucie, jak i w euro. Zawsze również należy w takich miejscach zatrzymać dowody zapłaty, aż do bramek wyjazdowych, ponieważ ich kontrole są częste.

W kraju istnieje około 32 000 km utwardzonych dróg oraz około 5000 km dróg nieutwardzonych.

Jeśli chodzi o środki transportu zborowego, to zdecydowanie najwygodniejsze, lecz również najbardziej kosztowne jest przemieszczanie się po Serbii samolotem – kraj dysponuje niemal 40 portami lotniczymi, jednak jedynie 16 ma utwardzoną nawierzchnię, a tylko 2 posiadają status międzynarodowych portów lotniczych (Belgrad i Nisz).

Poza tym pozostaje oczywiście kolej, której sieć jest w Serbii dość rozwinięta i obejmuje niemal 3400 km, łącząc największe i najważniejsze miasta na terenie całego kraju.

Najtańsze, jednak również najmniej komfortowe jest poruszanie się po Serbii komunikacją drogową – autobusami i busami, które najczęściej są w złym stanie technicznym, relatywnie często się psują, a przemieszczanie nimi trwa bardzo długo.

Każdy podróżnik jednak znajdzie w Serbii odpowiedni dla siebie, zarówno pod względem ceny, jak i jakości, środek transportu. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi częściami kraju nie powinno nastręczać większych trudności. Dla odbywania samodzielnych podróżny po Serbii bardzo przydatna jest znajomość miejscowego języka, ponieważ trudno gdziekolwiek dogadać się po angielsku.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź