Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Czechy - co warto zwiedzić? Polacy są tu cacy!

Czechy - co warto zwiedzić? Polacy są tu cacy!

Nasz południowy sąsiad jest chętnie odwiedzany przez Polaków ze względu na jakość kulturową kraju, bogactwo tras rowerowych, szlaków oraz ogromnej ilości zabytków. Ode mnie macie kilka miejsc w ktore warto zajrzeć. Nie obejdzie się od polecenia wam miejsc które znacie, ale również takich o których nie mieliście bladego pojęcia. Może zamiast wyjazdu w ciepłe kraje, wybierzecie Czechy które mogą być dla was obiektem poznania i doznania kultury w inny sposób niż czytanie książek!

Praga

Dla niektórych Praga zwiedza się męcząco, ale nie można powiedzieć tego, że Praga jest brzydka! Praga to miejsce w którym na każdym kroku "coś" zwiedzamy. W pradze znajdziemy różne muzea, galerie. Od tych narodowych do Muzeum Żydowskiego, a także chętnie odwiedzanego muzeum Zamku Praskiego. Odwiedźcie Stare Miasto w pradze! Zabytki Starego Miasta to katalogowy przegląd niemalże wszystkich epok z charakterystycznymi dla nich ozdobami, dachami, wykończeniami, wąskich uliczek i słynnych figur na Moście Karola. 

Hradec Kralove

Hradec słynie z bardzo rzadkiej i słynnej  kubistycznej architektury. Niewiele miast może się poszczycić architekturą z tego okresu. Pomimo, że miasto nie jest zbyt duże odbywa się tutaj bardzo znane festiwale takie jak Hip Hop Kemp czy Rock for People. Miasto ze względu na ilość festiwalu w roku zaliczyłbym jako miasto muzyczne!

Pilzno

Miasto na zachodzie Czech które słynie z pilzneńskiego piwa, ale także z atrakcji browarniczych takich jak Miejski Browar. Pilzneński Rynek Miejski, całkiem spory swoją drogą, jest miejscem które warto zobaczyć na własne oczy. Zabytki które warto zobaczyć to Katedra św. Bartłomieja, żydowska synagoga, renesansowy ratusz. 

Brno

Historyczna stolica Moraw w której większa część zabytków przetrwała po dziś dzień z tego względu, że czasie II wojny światowej Brno było bombardowane i zniszczona została duża część przedwojennych budynków. Te, które się zachowały, dają obraz, jak pięknie musiało być kiedyś w Brnie. Brno jest również ważnym miejscem kulturalnym, ogromna ilość teatrów, kin, filharmonii może zawrócić w głowie fanom kultury.

Paradubice

Miasto około 100 tysięczne, a jak na realia dzisiejszych Czech jest to całkiem spore miasto. Miasto niezwykle ciekawe i barwne. Dookoła ogromna ilość czeskich gospod w których trzeba spróbować przekąsek i piw narodowych Czech. Paradubice są rajem dla rowerzystów. W tym regionie Czech trasą rowerową możemy przejechać aż Hradec do Melnika, nie umniejszajmy jednak tej rangi i dodam, że w samym mieście istnieje kilka ładnych kilometrów łączących wszystkie atrakcje tego miasta.

 

Nawigacja dodatkowa