TOP 5 miejsc, które warto odwiedzić w Grecji zimą

0.-village-2729360
Strona 1 z 5

Zima to czas, w którym można doświadczyć innej Grecji i wybrać się do miejsc jeszcze nieodkrytych przez masową turystykę. Spektakularne i bardziej dzikie krajobrazy stanowią wspaniałą scenerię do relaksu, także dla fanów aktywnego wypoczynku.

Zagori

Górzysta powierzchnia malowniczego regionu przeplatana jest głębokimi wąwozami, dziewiczymi rzekami, wodospadami i jaskiniami. Znajduje się tu 46 urokliwych kamiennych wiosek, które architekturą i kultywowanymi tradycjami przenoszą turystów w przeszłość.

Miłośnicy przyrody mogą wybierać spośród licznych, dobrze oznakowanych szlaków biegnących przez stare kamienne mosty, bujne lasy, obok klasztorów i przez górskie grzbiety oferujące widoki zapierające dech w piersiach. Warto wypożyczyć samochód, żeby poznać wszystkie atrakcje regionu.

Jak dojechać: Zagori leży 500 km od Aten i 300 km od Saloników. Z Aten można złapać lot do Ioanniny, a stamtąd dojechać samochodem – podróż zajmie ok. 1 godz. do pierwszej wioski w regionie. 

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Grecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Grecji.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Katowic do Londynu, z Warszawy do Lizbony oraz, połączeń lotniczych z Johannesburga do Kapsztadu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, tanie loty z Warszawy do Brukseli, bilety lotnicze Monachium, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Plecaki i torby foto, Dla Dzieci, Plecaki na kółkach i Przewodniki, mapy, książki.