przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Odwołano loty do najbardziej zanieczyszczonego miasta na świecie

air-2340300_960_720

Poziom zanieczyszczenia powietrza zdecydowanie przekroczył limity bezpieczeństwa wyznaczane przez Światową Organizację Zdrowia.

Ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia pasażerów, linia lotnicza United zdecydowała się tymczasowo zawiesić wszystkie połączenia do Delhi. W ciągu ostatnich dni utrzymuje się w tym mieście niebezpiecznie stężenie smogu. Linia United obsługuje dziennie jeden lot z Newark (Nowy Jork) do Delhi. Pozostałe linie lotnicze działające na trasach do stolicy Indii nie wystosowały zakazu lotów. Pasażerowie mający lecieć odwołanymi lotami mogą zmienić datę swojej rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nadzwyczaj wysokie stężenie niebezpiecznych zanieczyszczeń w powietrzu wynika z nałożenia się kilku czynników. Do trudnych warunków pogodowych dołączyły pożary. Powstałe przez nie pyły i gazy razem tworzą w Delhi gęsty smog. Pierwsze ostrzeżenia wystosowano już we wtorek. Niestety sytuacja od tego czasu pogarszała się z dnia na dzień. W ostatnich dniach poziom zanieczyszczenia sięgnął wartości 969 (wg WHO poziom bezpieczeństwa wynosi 25).

Choć okres pomiędzy październikiem a marcem jest uznawany za najlepszy do odwiedzania tego rejonu Indii, sugerowane jest wstrzymanie się od wizyt w Delhi. Smog może powodować choroby dróg oddechowych, zatrucia, ból głowy, duszności oraz inne dolegliwości.

Fot. Pixabay 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Malagi, z Warszawy do Molde oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Frankfurtu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty do Portugalii, Okazje na loty na walentynki, Okazje na loty z Polski do Włoch, Okazje na loty z Polski na Karaiby, bilety lotnicze z Gdańska do Londynu Gatwick, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za opóźniony lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Walizki dla dzieci, Plecaki na kółkach, Walizki kabinowe, Walizki miękkie i Walizki twarde małe.