przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Plaża w Chinach zabarwiła się na krwistoczerwony kolor

The-Red-Beach-located-in-the-Liaohe-Delta-some-30km-near-Panjin-City-Liaoning-Ch-shutterstock_619559249

Taki widok jest wart podróży na drugi koniec świata! Plaża w okolicach Panjin w chińskiej prowincji Liaoning zabarwiła się intensywnie czerwony kolor.

Ten fenomen jest całkowicie naturalny i nie jest spowodowany katastrofą ekologiczną. Przebarwienia plaży można obserwować co roku, a przyczyną tego zjawiska są wodorosty. To właśnie im Czerwona Plaża zawdzięcza swoją nazwę. Wodorosty sodówki Sueda zmieniają swój kolor wraz z porami roku. Na jesień przyjmują szkarłatną barwę, która utrzymuje się do października. 

To jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie. Wodorosty porastające plażę uwielbiają zasoloną glebę. Nie mają żadnej konkurencji w tych trudnych warunkach dlatego porastają olbrzymie przestrzenie. Tereny wokół Czerwonej Plaży również stanowią atrakcję samą w sobie. To rozległe rozlewiska i tereny podmokłe, zamieszkiwane przez wiele gatunków roślin i zwierząt.

Plaża jest oblegana przez turystów, którzy przyjeżdżają tam by obejrzeć niesamowite zjawisko. Po terenie można przemieszczać się po specjalnych kładkach, jednak tak duża liczba oglądających może negatywnie wpłynąć na tamtejszy ekosystem. Dlatego Czerwonej Plaży strzegą tysiące wolontariuszy, zwłaszcza w popularne chińskie święta.

Zobacz zdjęcia Czerwonej Plaży!

Fot. Shutterstock 


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Siem Reap.

Jeżeli planujesz podróż do Kambodży, sprawdź też tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na Sri Lankę, tanie bilety z Bornholmu do Gdańska, krajowe bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Loty z Polski w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Plecaki dla dzieci, Walizki dla dzieci, Torby na kółkach i Walizki twarde małe.