przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Które wyspy najmocniej ucierpiały podczas huraganu Irma? Porady dla turystów

Maho-Beach-Fot.--Roman-Stetsyk---Shutterstock.com-trzeba-pospisa-shutterstock_658555690

Huragany przetaczają się po świecie jeden za drugim powodując ogromne zniszczenia. W ostatnim czasie na czołówkach gazet znalazła się Irma, która zniszczyła miejsca dopiero zaczynające odczuwać boom turystyczny. Które z miejsc dotkniętych kataklizmem ucierpiały najbardziej? Oto lista najbardziej zniszczonych wysp, w tym St Maarten, Dominikana i Bahamy. Sprawdź, czy będziesz mógł się tam wybrać w najbliższym czasie.

Antigua i Barbuda

Wyspy Karaibskie zostały wprost zrównane z ziemią przez huragan Irma. Najmocniej skutki tego kataklizmu odczuła Antigua i Barbuda. Te dwie wysepki przyciągały rocznie około 250 tysięcy turystów. Dodatkowo około pół miliona ludzi zatrzymywało się tam podczas odbywania rejsu po oceanie. Po huraganie aż 95% budynków na wyspie doznało mniejszych lub większych uszkodzeń, a wiele zostało wręcz zmiecionych z powierzchni ziemi.

Anguilla

Dokładne oszacowanie zniszczeń nie jest jeszcze przeprowadzone, ale z perspektywy turystów należy unikać Anguilli. Większość budynków użyteczności publicznej zostało zniszczonych w mniejszym lub większym stopniu. W tym szpitale i lotnisko. 

Bahamy

Lotniska są zamknięte. Dodatkowo z wybrzeży Bahamów zniknął ocean (dosłownie). Ze względu na silny wiatr i wytworzone podciśnienie, woda została wyssana z terenów przybrzeżnych. Widok jest przerażający. Na plaży utknęły morskie zwierzęta, którym ludzie usiłują pomóc. 

Wyspy Dziewicze

Wyspy mocno ucierpiały podczas huraganu. Zniszczone zostały budynki, samochody i łodzie. Na wyspach nie ma prądu i nie działają telefony komórkowe. 

Dominikana

Wyspa nie ucierpiała tak bardzo, jak reszta Karaibów. Wystąpiły szkody, jednak nie w stopniu porównywalnym z innymi wyspami. Lotnisko w Punta Cana już funkcjonuje, hotele i kurorty działają normalnie. 

Puerto Rico

Ponad milion ludzi zostało bez prądu w Puerto Rico, dużo domów uległo zniszczeniu. Jednak hotele i inne budynki użyteczności publicznej przetrwały bez większych szkód. Nadal mogą obsługiwać turystów. 

St Martin

Podczas huraganu ucierpiała prawie cała powierzchnia wysp. Hotele, domy i budynki użyteczności publicznej zostały zniszczone, zarówno po holenderskiej, jak i francuskiej stronie wyspy. Ucierpiało również słynne lotnisko St Maarten, jednak już teraz trwają prace nad naprawą pasów startowych. 

Kuba

Huragan Irma nie oszczędził także Kuby. Nadmorskie miejscowości ucierpiały najbardziej, podobnie jak niżej położone dzielnice Hawany. Wystąpiły liczne podtopienia, a wiatr pozrywał dachy z budynków i wyrywał drzewa z korzeniami. Ze względu na silne deszcze istnieje ryzyko powodzi błyskawicznych i lawin błotnych. Trwają prace nad przywróceniem dostaw prądu.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty na Fuerteventurę. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Fuerteventury.

Jeżeli planujesz podróż do Hiszpanii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Poznania do Barcelony, bilety lotnicze z Gdańska do Madrytu Barajas lub tanie loty z Warszawy do Barcelony.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Madrytu i z Warszawy do Malagi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty na wakacje, bilety lotnicze z Katowic Pyrzowice do Londynu Gatwick, bilety lotnicze z Berlina do Madrytu Barajas, tanie loty krajowe, loty po Polsce, Loty do Hiszpanii.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Poduszki/zagłówki podróżne, Na prezent, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde małe.