Turystka zginęła podczas startu samolotu na lotnisku na St. Maarten

Maho-bay-in-St-Martin-one-of-the-main-attractions-for-plane-spotters-shutterstock_51160321

Nieszczęśliwy wypadek zdarzył się podczas startu samolotu na plaży Maho. Podmuch powietrza z silników startującego samolotu przewrócił kobietę, która doznała urazu głowy i zmarła.

57-letnia kobieta przebywała na plaży w środę (12.07.) i chciała doświadczyć siły podmuchu silników samolotu. Wypadek miał miejsce o godzinie 17, podczas startu Boeinga 737, lecącego do Trynidadu i należącego do Caribbean Airlines. Turystka brała udział w popularnym "surfowaniu na ogrodzeniu", czyli trzymaniu się ogrodzenia znajdującego się na początku pasa startowego podczas gdy powietrze z silników samolotów unosi ludzi w górę. 

Nie wszyscy turyści są w stanie utrzymać się na ogrodzeniu - siła powietrza wyrzucanego z silników jest bardzo duża, a samo wydarzenie trwa około minutę. Kobieta puściła się siatki i podmuch powietrza rzucił ją na betonowe bloczki oddzielające lotnisko od drogi. Zmarła na miejscu. 

Na lotnisku i w jego pobliżu znajdują się duże tablice informujące o niebezpieczeństwie stania zbyt blisko pasa startowego. Jednak ze względu na malownicze podejście do lądowania i startu samolotów, turyści stale odwiedzają to miejsce. I choć stanie na plaży Maho nie jest niebezpieczne to już podchodzenie zbyt blisko może skończyć się tragicznie.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Londynu do Katowic oraz, połączeń lotniczych z Poznania do Dublina.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty do USA, tanie bilety z Warszawy do Stambułu, wyszukiwarka tanich lotów, loty po Polsce.