Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najbardziej widowiskowe lotniska - zapnijcie pasy, może być niebezpiecznie

Beztytuu

Latanie stało się po części czymś normalnym. O ile nie trapią nas jakieś lęki związane z wysokością czy zamkniętą przestrzenią możemy traktować samoloty na równi z autobusami. Są jednak takie lotniska na których lądowanie stanowi prawdziwe wyzwanie dla mocnych nerwów.

W tym roku serwis PrivateFly ogłosił wyniki głosowania na najbardziej niesamowite lotniska świata. Praktycznie cała pierwsza dziesiątka Was zachwyci. Lądowaliście na którymś z nich?

10. Billy Bishop Toronto City Airport, Kanada

Lotnisko znajduje się na wyspie tuż przy wybrzeżu Toronto. Znane jest również jako Toronto Island Airport. Pomimo nietypowego położenia jest to dziewiąte pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Kanady.

Fot. Shutterstock


9. Barra Airport, Szkocja

 To lotnisko również znajduje się na wyspie. Barra umiejscowiona jest w pasie Hybryd Zewnętrznych w Szkocji. To jedyny na świecie port lotniczy powstały na plaży. Pasy oznaczone są drewnianymi tyczkami. Podczas przypływów zalewa je woda, dlatego starty i lądowania są uzależnione od pływów.


8. Orlando Melbourne Airport, USA

Tak tak, dobrze widzisz. Chodzi o lotnisko w Stanach, a nie w Australii. Podczas podchodzenia do lądowania możesz zobaczyć m.in. Centrum Kosmiczne Kennedy'ego, dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż oraz statki rejsowe w porcie Canaveral.


7. St Maarten Airport (Princess Juliana International), Karaiby

 To lotnisko znają chyba wszyscy. podejście do lądowania jest spektakularne. Maszyny przelatują nisko nad głowami plażowiczów, z racji tego, że pas startowy od morza oddziela jedynie kilka metrów.


6. London City Airport, Anglia

Czy może być coś ciekawszego do oglądania niż widok z okna samolotu na panoramę Londynu? Cóż, pewnie tak, ale podejście do lądowania na tym londyńskim lotnisku oferuje naprawdę świetne widoki na stolicę Wielkiej Brytanii. Dodatkowo lotnisko powstało w dokach i składa się z pojedynczego pasa startowego o długości 1500 metrów.


5. Queenstown Airport, Nowa Zelandia

 Nowa Zelandia dysponuje niesamowitymi widokami. Jednak jeśli lecisz na to lotnisko to czeka Cię prawdziwa przyjemność, bo zobaczysz autentycznie niesamowite krajobrazy. Podejście do lądowania również jest sporym przeżyciem.


4. Gibraltar Airport, Hiszpania

Widzieliście już lotniska na plaży i na wyspach, jednak lotnisko na Gibraltarze wyróżnia na tle innych. Znajduje się praktycznie w centrum miasta. W poprzek pasa startowego przebiega ulica, która na czas lądowań i startów zostaje zamknięta dla ruchu. 


3. Nice Cote d'Azur, Francja

 Widok na Lazurowe Wybrzeże jest głównym atutem lotniska. Podczas podchodzenia do lądowania można zobaczyć to miejsce w pełnej krasie. Znajduje się tuż nad morzem, a końce pasów startowych są równocześnie końcami półwyspu. 


2. Donegal Airport, Irlandia

 Lotnisko znajduje się tuż przy plaży. Od Oceanu Atlantyckiego pas startowy dzieli jedynie kilkanaście metrów. Widok podczas lądowania jest fantastyczny.


1. Saba (Juancho E Yrausquin Airport), Karaiby

 To najkrótsze komercyjne lotnisko na Karaibach. Ma zaledwie 400 metrów długości. Ze względu na specyficzne podejście do lądowania, piloci chcący na nim lądować muszą przejść specjalne szkolenie.

Nawigacja dodatkowa