Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Barcelona - zabytki

Znajdź nas w social mediach

zabytki barcelony
Barcelonę zdobią budynki projektu Gaudiego
Fot. sxc.hu

Pośród miast, które budzą na całym świecie wielkie zainteresowanie turystów jest bez wątpienia Barcelona, którą uznać można za miejsce wyjątkowe. Również nasi rodacy chętnie wyjeżdżają do tego miasta, które uchodzi za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie. Barcelona odwiedzana jest więc każdego roku prze setki tysiący turystów z całego świata. Wśród miejsc, które warto w tym mieście zobaczyć jest wiele interesujących zabytków, dlatego warto o nich coś więcej wiedzieć. Zaliczają się do nich takie miejsca jak:

Sagrada Familia

Budowana od ponad 120 lat katedra jest obecnie punktem charakterystycznym miasta. Ogromne rozmiary katedry oraz jej charakterystyczna bryła sprawiają, że świątynia budzi wielkie zainteresowanie turystów. Mimo że prace budowlane nad nią jeszcze trwają, jest ona powszechnie odwiedzana przez zwiedzających z całego świata i stanowi ważny punkt na mapie współczesnej Barcelony.

Świątynia jest przykładem sztuki secesyjnej. Do dziś, wzniesiono 8 z 18 zaplanowanych wież. Dlaczego 18? Liczba ta ma symbolizować 12 apostołów, 4 ewangelistów, Maryję oraz Chrystusa.

Godziny otwarcia

 • od października do marca - 9.00 do 18.00
 • od kwietnia do września - 9.00 do 20.00. Nieczynne 25, 26 XII

Ceny biletów:

 • Normlany: €12,50 bez przewodnika, €16,50 z przewodnikem
 • Ulgowy: €10,50 bez przewodnika, €13,50 z przewodnikem.

Przeczytaj więcej informacji o Sagrada Familia.

La Rambla

Jest to najsłynniejsza Aleja całej Barcelony. Łączy ona centrum miasta, a więc Plac Kataloński, z nabrzeżem, gdzie zlokalizowany jest pomnik odkrywcy Ameryki, Krzysztofa Kolumba. Zarówno mieszkańcy Barcelony jak i turyści chętnie spacerują wzdłuż Alei.

Plaza Real

Wyjątkowy plac na terenie Barcelony, gdzie zlokalizowanych jest wiele różnego rodzaju kawiarenek. Turyści przybywają tam przede wszystkim w celu odpoczynku i napicia się dobrej kawy, która jest znakiem rozpoznawczym zlokalizowanych tam punktów usługowych.

Muzeum Picassa

Wyjątkowym miejscem dla miłośników sztuki będzie bez wątpienia muzeum Picassa zlokalizowane obok pałacu Aguilar, który pochodzi z XV wieku. W Muzeum tym powinien się pojawić każdy turysta, który kocha sztukę, gdyż znajduje się tam pokaźna baza dzieł tego wielkiego artysty działającego w XX wieku.

Ceny biletów:

 • ulgowe 6 €
 • normalne 10 €

Kościół Santa Maria del Mer

Kościół typowo gotycki pochodzący z XIV wieku jest miejscem wyjątkowym na mapie turystycznej Barcelony. Jest on miejscem wartym uwagi, które powinno zostać odwiedzone przez każdego turystę, który chce poznać to wyjątkowe miasto od jego historycznej strony. Kościół jest niezwykle cennym zabytkiem i ma wyjątkową architekturę, dlatego też warto go odwiedzić. Turystów może zachęcić fakt, iż wstęp do kościoła jest darmowy.

Port w Barcelonie

Barcelona jest miastem położonym nad morzem, dlatego też, jak można się spodziewać, miejscem wartym odwiedzenia jest również port. Obiekt ten jest doskonale rozbudowany i ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom, którzy do niego przybędą. Obecnie cumuje w nim przede wszystkim duża ilość luksusowych jachtów bogatych turystów lub mieszkańców miasta.

Muzeum Katalońskiej Sztuki

Muzeum znajdujące się w pobliżu stadionu olimpijskiego jest miejscem, gdzie gromadzona jest sztuka typowo katalońska z okresu XIX i XX wieku. Muzeum zostało stworzone przede wszystkim z myślą o osobach, które bliżej interesują się Katalonią i pragną poznać krainę, która ma swoje ambicje autonomiczne i chce je zaprezentować. Na bilet do muzeum trzeba wydać ok. 4/5 €.

Muzeum Morskie

Do wyjątkowych miejsc Barcelony należy bez wątpienia bogate pod względem zasobów muzeum morskie, które oferuje odwiedzającym prezentacje historii żeglugi morskiej na terenie Barcelony. Okazuje się bowiem, że żegluga rozwijała się doskonale przez wieki istnienia tego miasta, a Barcelona w dużej mierze słynęła z doskonale rozwiniętego portu morskiego, gdzie cumowało wiele ważnych statków. Na bilet do muzeum trzeba będzie wydać ok. 3 €.

Palau Nacional na Wzgórzu Montjuïc

Pałac zbudowany został na Wystawę Światową w 1929 r. Obecnie są tam zbiory sztuki, w tym największa na świecie kolekcja dzieł romańskich, które są eksponowane na tle wspaniałych XII-wiecznych fresków. Muzeum posiada również ogromne zbiory hiszpańskiej sztuki gotyckiej. Samo wzgórze Montjuïc (pol. Żydowskie Wzgórze) znajduje się w katalońskich miastach takich jak Barcelona i Girona, a także na Minorce. W języku hiszpańskim zapisuje się zazwyczaj jako Montjuich (dawna katalońska pisownia przed zmianami wprowadzonymi przez Pompeu Fabrę).

Barcelońskie Montjuïc jest szerokim i niewysokim wzgórzem ze stosunkowo płaskim szczytem. Wznosi się w południowo-zachodniej części centrum. Wschodnia część Montjuïc jest praktycznie pionowym klifem, dzięki czemu z góry jest świetny widok na port znajdujący się u stóp wzgórza. Szczyt Montjuïc (173 m n.p.m.) był siedzibą różnego rodzaju fortyfikacji, z których najnowsza (zamek Castell de Montjuïc) znajduje się tam do dziś. Forteca pochodzi głównie z XVII wieku (posiada dodatki z XVIII wieku). W 1842 tutejszy garnizon, lojalny władzy w Madrycie, ostrzeliwał niektóre części miasta po rozruchach. Forteca była wykorzystywana jako więzienie, często przetrzymujące więźniów politycznych, aż do czasów generała Franco. Dokonano tu licznych egzekucji. W 1897 miało tu miejsce zdarzenie znane jako Els processos de Montjuïc, które przyspieszyło egzekucję zwolenników anarchii. Efektem były surowe represje względem robotników walczących o swoje prawa. W czasie hiszpańskiej wojny domowej przeprowadzano tu egzekucje zarówno republikanów, jak i narodowców.

Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na miasto, u stóp schodów do Palau Nacional rozciąga się promenada, na której stoi fontanna - wieczorami można podziwiać na niej pokazy multimedialne.

Barcelona zachwyca turystę na każdym kroku - najlepiej poddać się jej nurtowi i dać się zaskakiwać: Kolumna Kolumba, budynek i plac uniwersytecki, Łuk Triumfalny, wzgórza, architektura projektu Gaudiego... Można wyliczać bez końca. Gotowi na podbój stolicy Katalonii? Sprawdźcie tanie loty do Barcelony i planujcie swoją przygodę!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!