Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ZurychuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Zurychu

Zurych_Grossmuenster
Grossmünster w Zurychu
Fot. sxc.hu

Ulica Bahnhofstrasse

Zuryska Bahnhofstrasse (czyli ulica Dworcowa), łącząca dworzec kolejowy z brzegiem jeziora, jest najbardziej elegancką ulicą handlową Szwajcarii i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie. Skupiły się przy niej magazyny „haute couture” i sklepy oferujące najbardziej luksusowe towary: biżuterię, zegarki, futra, antyki i dzieła sztuki. Ocieniona szpalerem lip, wyłączona z ruchu kołowego, stanowi idealny trakt spacerowy. Niedaleko dworca kolejowego strzela w niebo sylwetka najwyższego w mieście budynku, w którym mieści się obserwatorium astronomiczne Urania, wyposażone w teleskop o 600-krotnym powiększeniu.

Fraumünster

Katedra Fraumünster to jeden z najbardziej reprezentacyjnych kościołów w Zurychu. Wznosi się na zachodnim brzegu Limmat, na miejscu dawnego konwentu założonego w 853 roku. Obecna budowla sakralna pochodzi z XIII wieku, ale jej stare romańskie prezbiterium zdobią współczesne witraże projektu Marca Chagalla. To z tutejszej ambony w XVI wieku protestancki kaznodzieja Ulrich Zwingli głosił przesłanie „módl się i pracuj”.

Sankt Peterskirche

To najstarsza, ufundowana jeszcze przez Karola Wielkiego świątynia w Zurychu. Jej XIII-wieczna dzwonnica prezentuje światu jeden z największych zegarów w Europie, którego średnica mierzy 9 m. Barokowa nawa we wnętrzu kościoła podparta jest filarami z różowo-pomarańczowego marmuru, a zdobią ją delikatne stiuki i kryształowe kandelabry z XVIII wieku.

Grossmünster

Monumentalna katedra, wzniesiona w latach 1100-1250 na miejscu kościoła z IX wieku, jest jednym z ważniejszych zabytków Zurychu. Jest „kościołem-matką” reformacji w niemieckojęzycznej Szwajcarii. To właśnie tutaj od 1519 roku do swojej śmierci w 1531 roku Zwingli głosił zasady nowej religii. Bliźniacze wieże kościoła pochodzące z XV wieku, zwieńczone XVIII-wiecznymi kopułami, są najbardziej charakterystycznym elementem architektury miasta. Katedrę zdobią nowoczesne okna witrażowe projektu Alberta Giacomettiego.

Muzea

W pobliżu Dworca znajduje się Muzeum Narodowe (Landesmuseum)- jeden z najważniejszych obiektów muzealnych w Europie. Kolekcja muzeum jest bardzo różnorodna. Przede wszystkim eksponowany jest tutaj dorobek kultury szwajcarskiej od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy. Najważniejszym szwajcarskim muzeum jest Kunsthaus. W jego posiadaniu znajdują się zbiory sztuki powstałej we wszystkich ważnych okresach historii europejskiej, od średniowiecza po współczesność. Nie brak płócien XIX- i XX-wiecznych (m.in. Moneta i van Gogha), rzeźb Rodina czy dzieł dadaistów. Z kolei muzeum Rietberg przedstawia przede wszystkim sztukę pozaeuropejską. Zgromadzone w nim okazy pochodzą przede wszystkim z Indii, Chin i Afryki.

Do ciekawszych obiektów muzealnych miasta należy Muzeum Heidi-Webera. Bernard Weber to szwajcarski podróżniki, założyciel fundacji „New 7 Wonders Foundation”, która 50% swych dochodów przeznacza na finansowanie konserwacji zabytków. Muzeum i siedziba fundacji jest miejscem o tyle wyjątkowym, że mieści się w ostatnim budynku zaprojektowanym przez światowej sławy architekta Le Corbusiera.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa