Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Zjednoczonych Emiratów ArabskichOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Abu Dhabi (AUH) Abu Dhabi Int. Apt.od 769Wybierz
 • Sharjah (SHJ) Sharjahod 1611Wybierz
 • Dubaj (DWC) Dubai World Central Apt.od 2508Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Znajdź nas w social mediach

Abu Zabi (Abu Dhabi)

Jeszcze w latach pięćdziesiątych Abu Zabi było maleńką wioską rybacką, dziś jest to jedno z najnowocześniejszych miast na świecie. Choć turyści przyjeżdżają do miasta przede wszystkim skuszeni osiągnięciami współczesności, to podróżnych spragnionych smaku historii kraju zainteresuje dziewiętnastowieczny pałac Al-Husn, zwany Starym Fortem - najstarszy budynek w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dubaj

Dubaj to ultranowoczesne miasto i ważny ośrodek handlowo-finansowy Zatoki Perskiej. Coraz trudniej odnaleźć w tej szybko rozwijającej się metropolii ślady pierwotnej osady, którą była jeszcze przed wiekiem. Dla odpoczynku od widoku strzelistych wieżowców, pięknych plaż, bezkresnych autostrad biegnących przez pustynię, warto choć na chwilę wpaść do muzeum-fortu z XIX wieku oraz zobaczyć tradycyjny dom szejka Sa'ida, którego wnukiem jest obecny władca emiratu. Na szczęście obok postawionego na piedestale postępu są miejsca i wydarzenia przypominające o historii – jak choćby największe w regionie tradycyjne wyścigi wielbłądów.

Al-Ajn

Miasto leżące w grupie oaz Al-Burajmi, na granicy z Omanem. W Al-Ajn znajduje się jeden z największych tradycyjnych targów zwierząt – przede wszystkim wielbłądów, muzeum i kilka fortów, m.in. Fort Wschodni, w którym urodził się aktualny prezydent kraju, władca Abu Zabi, szejk Zayed bin Al Nahayan.

Asz-Szarika

W Asz-Szarika (Szardża) warto zrobić zakupy na jednym z bazarów, a także zobaczyć meczet króla Fajsala - największy meczet w kraju mogący pomieścić ok. 3 tysięcy osób.

Emirat Fujairah

Jeden z trzech mniejszych emiratów, krajobrazowo najpiękniejszy. Urokliwemu położeniu między wschodnimi stokami gór Hajar, a romantycznym wybrzeżem Oceanu Indyjskiego zawdzięcza cudowne plaże. Fujairah ma dwie twarze – nowoczesną oraz historyczną, którą można odnaleźć między innymi w starym forcie.

Emirat Ras al-Khaimah

Urokliwy emirat cieszący sie dawną świetnością. W tym najdalej wysuniętym na północ emiracie wydobycie ropy naftowej nie odgrywa tak dużej roli, co pozwoliło na utrzymanie piękna z dawnych lat. Dzięki idealnemu położeniu, gdzie wybrzeże, równiny oraz region górski i pustynny z niesamowitymi wydmami łączą się harmonijnie ze sobą, miejsce to jest idealne na wypoczynek. Zimą, w mieście Ras al-Khaimah odbywają się wyścigi wielbłądów. Interesujące jest muzeum miejskie i Stare Miasto. W pobliskim Szimal znajdują się wykopaliska z IV wieku.

Emirat Szardża

Jeden z emiratów, który stawia na tradycję. Mieszkańcy starają się zwabić turystów wieloma nowatorskimi projektami - stworzono na przykład duży ośrodek rybacki w zatoce Chálid. Centrum stolicy emiratu to ciekawe połączenie historii i nowoczesności. Warte zobaczenia jest choćby Heritage Area, czyli stara część miasta, która dzięki doskonałej odbudowie domów kupieckich i mieszkalnych, przypomina dawne czasy. Niektóre wykorzystano jako muzea. Różne znaleziska archeologiczne z całych Emiratów można znaleźć w pałacu Muzeum Archeologicznego, zbudowanym w 1992 roku. A w innej, starszej, bo 200-letniej, budowli można podziwiać tradycyjne religijne przedmioty sztuki islamu, antyki, stare rękopisy i tomy Koranu.

Emiraty Ajman, Fudżarja i Ras Al-Chajma

W Emiracie Ajman znajduje się twierdza historyczna z 1775 roku, w której ma swą siedzibę Muzeum Tradycji Islamskiej i Rzemiosła. Interesującym centrum historycznym może się też pochlubić Fudżarja, stolica noszącego tę samą nazwę emiratu. Z nowych budowli z pewnością zaintryguje turystów wspaniały pałac emira na zachodnim skraju miasta. Najbardziej urodzajny emirat Ras Al–Chajma zainteresuje pasjonatów historii wykopaliskami archeologicznymi dawnej osady w Julfaru, w północnej części miasta Ras Al-Chajma. W tym samym mieście można obejrzeć historyczną twierdzę Al-Fulayyah z przylegającym meczetem lub zbiory Muzeum Narodowego Ras Al-Chajmy. Chcąc poznać tradycyjne rzemiosło garncarskie, trzeba wyruszyć do oddalonej o 6 km wioski garncarskiej Wadi Haqil, w pobliżu której znajduje się kolejna, opuszczona już osada Al-Halla murami z XVI wieku.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!