Treść strony

tanie-loty-do-omanu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do OmanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Maskat (MCT) Seeb Int. Apt.od 2347Wybierz
 • Salalah (SLL) Salalahod 3462Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Omanu

Znajdź nas w social mediach

Oman
Oman
Fot. sxc

Większość terytorium Omanu, państwa w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego, pokrywa pustynia. Pod piaskiem i kamieniami kryje się jednak wielki skarb tego kraju - ropa naftowa. Inne bogactwa Omanu to długie wybrzeże morskie, gdzie można godzinami czerpać przyjemność z tradycyjnego plażowania, oraz intrygująca kultura. Oman urzeka orientalnym mistycyzmem. Jest to niezwykły kraj, w którym tradycja kontrastuje z nowoczesnością. Górzyste krajobrazy, oazy pustynne i górskie, imponujące zabytki, morska plaża granicząca z pasmem górskim... Ten kraj to zarówno mekka nurków, jak i starszych osób przyjeżdżających wypocząć i podziwiać piękno natury. W Omanie nadal przeważa tradycyjna zabudowa - kwadratowe płaskie domy, obowiązkowo bielutkie. Cudownie kontrastują z surowym obliczem skał. I meczety - przełamujące pustynną monotonię. Oman, choć na wiele sposobów wciąż pozostaje najbardziej tradycyjnym krajem regionu, jest bardziej otwarty na świat zewnętrzny niż zwykło się przypuszczać.

Mimo nowoczesnego wyglądu znacznej części Omanu, kraj ten pozostał bardzo tradycjonalistyczny. W małych wioskach oraz w małych miasteczkach nadbrzeżnych codzienne życie w niewielkim stopniu zmieniło się ciągu ostatnich stuleci. Mężczyzn często widuje się w błękitnych, luźnych koszulach do ziemi zwanych diszdaszami, nierzadko z wiszącym u pasa zakrzywionym nożem chandżar. Stroje kobiece są nieporównanie bardziej barwne niż proste czarne płaszcze. Jaskrawe, wzorzyste szaty dodatkowo owijane są jeszcze bardziej kolorowymi szalami i woalami. Wiele wysiłku poświęcono w Omanie, by zachować tradycyjną sztukę, taniec i muzykę. Oman szczególnie słynie ze swych zakrzywionych noży noszonych w srebrnych pochwach oraz ze srebrnej biżuterii.

Historia

Oman był położony na ważnych szlakach handlowych. Już w drugim tysiącleciu p.n.e. stał się bogatym i ważnym państwem, z najważniejszym miastem, Iram. W VII wieku nastąpiła islamizacja Omanu; wcześniej kraj był często niszczony przez wojny plemienne i perskie najazdy. W VIII wieku mieszkańcy Omanu przyjęli doktrynę ibadycką islamu i pod rządami wybranego przez siebie imama uniezależnili się od kalifatu Abbasydów. W X wieku kraj został podbity przez Seldżuków. Obieralni imamowie rządzili Omanem do XVIII wieku. Obecnie panująca dynastia doszła do władzy pod koniec XVIII wieku. Następnie Oman popadł w zależność od Wielkiej Brytanii, stając się jej protektoratem w 1891. Dopiero w 1951, na mocy układu z sułtanem, którym był wówczas Said III ibn-Taimur, Wielka Brytania uznała niepodległość Omanu jako jednego państwa (Sułtanat Maskatu i Omanu). W 1970 po pałacowym zamachu stanu panującego sułtana zastąpił jego syn - Kabus ibn-Said, który zmienił oficjalną nazwę państwa na Sułtanat Omanu. W 1975 Oman został ostatecznie zjednoczony przez sułtana.

Atrakcje

Oman zachwyca niezwykłym pięknem przyrody. Znajduje się tutaj morze, wysokie góry, przepiękne piaskowe wydmy, zachwycające oazy, palmowe gaje i przezroczyste rzeki. Morze Arabskie, które okala południowo-wschodnie wybrzeże i zajmuje obszar ponad 1700 km jest pełne delfinów, wielorybów i żółwi. I dlatego Oman jest idealnym miejscem aktywnego wypoczynku - można tutaj nurkować, chodzić po górach, jeździć na wielbłądach, chodzić na spacery do palmowego gaju albo żeglować. Zwiedzanie fortów w rejonie Al-Hadżaru pozostawia niezapomniane wspomnienia, podobnie jak wizyta w Surze lub Soharze. A jeśli należymy do fanów sportów ekstremalnych, nigdzie nie znajdziemy trudniejszego wyzwania niż rajd po omańskiej pustyni, jednej z najsurowszych i najbardziej suchych, jakie istnieją na ziemi.

Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się przestrzeganie odpowiednich form ubioru w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet (nie należy pokazywać się w strojach z odkrytymi ramionami, w szortach, w zbyt krótkiej sukience czy spódnicy ani z dużym dekoltem). W okresie dorocznego miesięcznego postu (ramadanu) od wschodu do zachodu słońca w miejscach publicznych należy powstrzymać się od spożywania jedzenia, picia napojów i palenia tytoniu. Nie należy także wchodzić do meczetów bez przewodnika.

Kiedy lecieć?

Teren Omanu jest w dużej części płaski, w zachodniej części kraju znajduje się pustynia Ar-Rub al-Chali. W Omanie panuje klimat zwrotnikowy suchy – w styczniu temperatury wynoszą ok. 20 °C, a w lipcu najwyższe temperatury sięgają 50 °C. Najlepszym okresem na podróż są miesiące umiarkowanych temperatur – od połowy października do połowy marca. Należy wystrzegać się pory monsunowej (czerwiec-wrzesień) na południu kraju.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Omanu w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Omanu? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź