Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Nikaragui

Znajdź nas w social mediach


Fot. Shared Interest

Matagalpa

Matagalpa to miasto zlokalizowane w północnej części  kraju nazywane nie bez powodu „perłą północy” lub „krajem wiecznej wiosny”. Wprawdzie jest to spory środek miejski (ponad 100 000 mieszkańców), piąte co do wielkości miasto w kraju, a dodatkowo również stolica departamentu o tej samej nazwie. Jest to miejsce atrakcyjne z kilku względów – z jednej strony okolice tego ośrodka to wspaniały las deszczowy, z drugiej zaś samo miasto jest interesujące ze względu na dobrze zachowaną kolonialną architekturę w centrum szczególnie jeśli chodzi o budowle sakralne. Pod miastem zlokalizowane są kopalnie złota. Poza tym w okolicy znajdują się liczne plantacje kawy, a jedna z nich - Selva Negra Mountain Resort and Coffee Estate – istnieje w celach turystycznych prezentując gościom uroku życia kolonialnego na dawnej farmie niemieckich plantatorów.


Jeziora Nikaragui

W obrębie tego kraju znajdują się dwa potężne zbiorniki wodne umiejscowione niedaleko siebie w obrębie rowu tektonicznego w pobliżu wybrzeży Oceanu Spokojnego – są to jeziora Nikaragua oraz Managua. Pierwsze z nich to największe jezioro w Ameryce Środkowej o powierzchni ponad 8000 kilometrów kwadratowych, drugie jest wielokrotnie mniejsze i zajmuje jedynie nieco ponad 1000 kilometrów, dla porównanie największe polskie jezioro Śniardwy ma wielkość zaledwie 113 kilometrów kwadratowych. Warto również wspomnieć, że pierwotnie były plany by kanał ostatecznie zlokalizowany w Panamie przechodził właśnie przez jezioro Nikaragua ponieważ wtedy jego długość wynosiłaby tylko około 20 kilometrów (obecnie  ), ponieważ jezioro połączonej jest z Morzem Karaibskim żeglowną na całej długość rzeką San Juan. Jednak inwestorów przepłoszyła aktywność wulkaniczna w regionie, która jednak od tamtego czasu nie wyrządziła ona większych szkód. Poza tym w jeziorze Nikaragua żyje wiele unikalnych, endemicznych gatunków w tym unikalne słodkowodne rekiny – podgatunek żarłacza tępogłowego Carcharhinus nicaraguensis. Nad jeziorami zlokalizowane są również ważne dla Nikaragui miasta – stolica  Managua oraz jedno z najstarszych miast w kraju Granada


Dwa wzgórza – Ometepe

Największa sposób około 400 wysp jakie znajdują się na ogromnym jeziorze Nikaragua, ten skrawek lądu ma powierzchnię około 300 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją mniej więcej 10. 000 ludzi. Charakterystycznym elementem wyspy są dwa czynne wulkany Concepción (1610 m n.p.m.) i  Maderas (1326 m), które górują nad wyspą oraz uprawiane tu przez wszystkich banany, kawa oraz tytoń. Warto wspomnieć, że krzewy kawowe rosną tutaj również dziko i ceny pozyskiwanych z nich ziaren są niebotyczne, a smak „dzikiej kawy z Ometepe” wychwalają prawdziwi koneserzy na całym świecie. Wyspa ma charakterystyczny kształt okrągłe wulkaniczne stoli łączy przewężenie powstałe z zastygłej podczas dawnych erupcji lawy. Będąc na miejscu warto wybrać się do tak zwanych mglistych lasów pokrywających zbocza stożków, by delektować się intensywną i bujną zielenią.


Morgan's Rock

Jest to chyba najbardziej ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy w Nikaragui – zbudowany według projektu Brytyjczyka z zarządzany przez francuza ośrodek wypoczynkowy to dowód na to że Ameryka Południowa to nie tylko raj dla oszczędnych backpackersów lecz również doskonała opcja spędzania urlopu dla amatorów luksusu. Posiadłość ma około 1800 hektarów i jest częściowo samowystarczalna, ponieważ duża cześć specjałów serwowanych gościom pochodzi ze zlokalizowanych na terenie obiektu plantacji i poletek. Wprawdzie za nocleg z wyżywieniem dla dwóch osób zapłacić trzeba około 1000 złotych – jednak właśnie dla zamożnej klienteli przeznaczony jest ten ośrodek. Zaporowe ceny nie powinny nikogo dziwić, tym bardziej że ilość miejsc jest ograniczona, a domków wypoczynkowych jest niewiele, by nie zakłócić równowagi ekologicznej okolicy i nie wpływać negatywnie na lokalny ekosystem.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!