Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Nikaragui

Znajdź nas w social mediach

Wewnątrz kraju nie ma żadnych ograniczeń w poruszaniu się, trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że biorąc pod uwagę nikaraguańskie drogi nie jest to sprawa łatwa. Zresztą jakość transportu publicznego pozostawia wiele do życzenia – podstawowym sposobem przemieszczania się an większe odległości są chcickenbusy czyli stare i zdezelowane amerykańskie autobusy szkolne wypełnione po brzegi zarówno ludźmi jak i towarem, który często potrafi jeszcze dziobać albo chrumkać. Poza tym do dyspozycji podróżnych pozostają mikrobusy oraz okazjonalnie ciężarówki albo samochody terenowe.  Jedynie nieco ponad 10% tutejszych dróg to grogi o utwardzonej powierzchni, dlatego też podczas pory deszczowej przemieszczanie się po tym kraju stanowi nie lada wyzwanie. Jako ciekawostkę można dodać że w całym kraju istnieje infrastruktura kolei wąskotorowej o łącznej długości jedynie 6 kilometrów. Najwygodniej ale również najdrożej jest podróżować po Nikaragui samolotem, a w związku z problemami drogowymi tego biednego kraju sieć połączeń lotniczych w jego obszarze jest dość znaczna – ponad 150 lotnisk pokrywa kraj regularną siecią, a loty są dość częste. Ceny są jednak dość wysokie jak na tutejsze warunki a standard maszyn o obsługi przyprawia niekiedy o gęsią skórkę.

W Nikaragui polskie prawo jazdy, ani jego międzynarodowy odpowiednik wydawany przez polskie władze nie są honorowane i aby móc prowadzić samochód w tym kraju koniecznie trzeba wystąpić do miejscowych władz o odpowiednie pozwolenie. Biorąc jednak pod uwagę jakość sieci drogowej pomysł samodzielnego przemierzania tych dróg wydaje się być niedorzeczny. Lepiej zdać się na komunikację zbiorową, która wprawdzie pochłania dużo czasu jednak w tym kraju jest zdecydowanie najlepszym wyjściem.


Do Nikaragui dostać się można drogą lotniczą z kilku portów lotniczych obu Ameryk. A także drogą lądową autobusami z Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali i Panamy, a samochodem z Hondurasu i Kostaryki korzystając z autostrady panamerykańskiej.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!