Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do NewcastleOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 55Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 63Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 78Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Newcastle

Znajdź nas w social mediach

Tyne Bridge

3180083498_da2822803b
Tyne Bridge
Fot. Xavier de Jaureguiberry

Najbardziej rozpoznawalny most w Newcastle, symbol miasta. Jego zielona konstrukcja była pierwowzorem Mostu Portowego w Sydney. Budowa rozpoczęła się w 1925 roku, a zakończyła trzy lata później. Rozpiętość budowli to 162 metry, co sprawia, że jest to najdłuższy tego typu most w Wielkiej Brytanii.

Castle Keep

Jest jednym z najwspanialszych przykładów budowli warownej Normanów w Wielkiej Brytanii. W 1080 Robert Krótkoudy, syn Wilhelma Zdobywcy, zbudował tu pierwszy drewniany fort, od którego miasto wzięło swoją nazwę. Dzisiejszy zamek wybudowany w latach 1168-78 w okresie panowania Henryka II. Wieże zamkowe oferują naprwdę wspaniały widok zarówno na nabrzeże, jak i na centrum miasta. Dach zamku Keep oferuje wspaniałe widoki na nabrzeże, mosty i centrum miasta, warte wspinaczki po 134 stopniach.

Teatry

W mieście znajduje się wiele teatrów. Największy z nich to Theatre Royal na Grey Street, otwarty w 1837 roku. Gościł on spektakle i przedstawienia Royal Shakespeare Company oraz musicale z West Endu. Journal Tyne Theatre gości mniejsze przedstawienia, zaś lokalne spektakle podziwiać można w Northern Stage. W mieście znajdziemy także: Live Theatre, People's Theatre, Round i Jubilee Theatre. Newcastle Gateshead został wybrany w 2006 roku za stolicę sztuki w plebiscycie przeprowadzonym przez kanał telewizyjny Artsworld.

Bessie Surtees House

Bessie Surtees to wyjątkowa grupa budynków ocalałych z Tudor Newcastle. Pierwotnie były one domami bogatych kupców i sklepów, dzisiaj mieści się tu biuro North East Regional Office of English Heritage. Trzy pokoje są otwarte dla publiczności. Znajdziemy tam bogato zdobione gipsowe sufity, XVII-wieczne panele ścienne oraz wyjątkowe unikatowe kominki. Wstęp jest bezpłatny.

Blue Reef Aquarium

Wspaniałe, podwodne safari. Można tu zobaczyć z bliska wiele morskich gatunków, m.in.: koniki morskie, rekiny, płaszczki, ośmiornice olbrzymie, żaby, wydry i setki innych wspaniałych stworzeń wodnych. Można też przyjrzeć się olśniewającej rafie koralowej i odbyć podróż specjalnym podwodnym tunelem, dającym możliwość oglądania spektakularnego oceanu tropikalnego.

Centrum Sztuki Współczesnej BALTIC

Mieszczące się w zabytkowym budynku przemysłowym na południowym brzegu rzeki Tyne w Gateshead, centrum sztuki współczesnej BALTIC jest największą galerią tego typu na świecie. Przedstawia dynamiczny, różnorodny program współczesnej sztuki wizualnej. BALTIC nie ma stałej kolekcji, zapewnia zamiast tego ciągle zmieniające się, bardzo ciekawe wystawy, nowatorskie prace i projekty stworzone także przez lokalnych artystów. BALTIC jest miejscem, gdzie zwiedzający mogą doświadczyć innowacyjnych i prowokacyjnych trendów nowej sztuki, relaksu, bawić, uczyć się i odkrywać nowe pomysły.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!