Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na MajorkeOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Majorki

Palma_katedra
Palma de Mallorca
Fot. sxc.hu

Palma de Mallorca

Miasto jest stolicą archipelagu i jednym z najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym. Wizytówką stolicy jest bulwar Passeig Maritim, gdzie koncentruje się życie miasta. Natomiast El Born, popularna dawniej promenada, obecnie jest jedną z najruchliwszych ulic Palmy. Od kiedy w 1983 r. Palma została stolicą jednego z nowo utworzonych autonomicznych regionów Hiszpanii, Balearów, zerwała z prowincjonalizmem i przekształciła się w nowoczesną, kosmopolityczną metropolię, liczącą 320 tys. mieszkańców. Śródmieście to dziś efektowne połączenie wytwornych sklepów; krętych zaułków i odnowionych zabytkowych rezydencji, otoczonych tym, co pozostało po dawnych murach miejskich i wybudowanych na ich miejscu bulwarach. W 1229 r., za sprawą Jauma I Aragońskiego przystąpiono do wznoszenia katedry, której urzekające doskonałymi proporcjami masywne mury z piaskowca nadal górują nad miastem, tworząc od strony morza jeden z najpiękniejszych widoków w Hiszpanii.

To, co z pewnością również przyciąga uwagę turystów, to szlacheckie rezydencje z XVI i XVIII w., a także Consolat de Mar (z XVII w.), w którym zgromadzone są wyjątkowe dzieła z epoki renesansu. Miasto ma więcej ciekawych zabytków. Warto zwiedzić zamek Bellver z XIV w., XIII-wieczny Pałac de l'Almudaina, a także starą giełdę handlową Llotja, będącą obecnie galerią sztuki.

El Arenal

Głównym atutem położonego w sąsiedztwie stolicy Majorki miasta jest piękna plaża i ładny port jachtowy. Ciągnąca się wzdłuż plaży, najeżona barami i restauracjami promenada stanowi wymarzone miejsce do długich spacerów. Właśnie w Arenal mieści się jeden z największych parków wodnych w Europie – Aquacity. Arenal przyciąga szczególnie ludzi młodych, którzy szukają miejsca do zabawy i wypoczynku.

Valldemossa

Położone w górach, 25 km na północ od Palma de Mallorca, miasto znane jest z tego, że to właśnie tam na zimowe wakacje 1838-1839 wybrał się Fryderyk Chopin i George Sand. Zatrzymali się w czternastowiecznym klasztorze kartuzów La Real Cartuja de Valldemossa. Pierwotnie był to pałac króla Jakuba II, a dopiero potem został przekazany na klasztor, w którym aktualnie można obejrzeć ekspozycję poświęconą Chopinowi (m.in. pianino, przy którym artysta stworzył „Deszczowe preludium Des-dur”, oraz liczne autografy kompozytora i pisarki), starą aptekę, rekonstrukcję celi klasztornej, eksponaty sztuki sakralnej oraz lokalnie wyrabianej ceramiki. Valldemossa jest interesującym miejscem także ze względu na: pałac króla Sancha z XIV w., piękny gotycki kościół parafialny, a także posiadające bogate zbiory Muzeum Sztuki Współczesnej.

Soller

Życie w położonym niedaleko Valldemossa miasteczku skupia się wokół przepełnionego barami i kafejkami Placu Konstytucji. W najwyższym punkcie w centrum mieści się średniowieczny kościół św. Bartłomieja odrestaurowany w stylu neogotyckim. Warto również przyjrzeć się dekoratorskim dziełom ucznia Gaudiego – Joana Rubió: oknom (Banco de Soller) i zdobieniom w kościele św. Bartłomieja oraz w can Prunera. Ciekawskim poleca się także Muzeum Nauk o Ziemi, w którym obejrzeć można okazy regionalnych roślin. Z Palmy do Sóller przejechać można elektryczną kolejką wąskotorową, zwaną “Czerwoną Strzałą”. Połączenie to otwarto w 1912 r. Malownicza trasa prowadzi przez 13 tuneli o łącznej długości 5 km, a przejazd przez Serra de Tramuntana jest niezapomnianym przeżyciem. Linia ta uważana jest za jedną z najatrakcyjniejszych w Europie.

Pollença

W położonym na północno-zachodnim brzegu Majorki średniowiecznym miasteczku nie ma już w tej chwili wiele z pierwotnej zabudowy. Większość budynków pochodzi z XVIII w. Najważniejszym miejscem jest tu Plac Główny (Plaça Major), gdzie koncentruje się życie mieszkańców i turystów. Do wartych zobaczenie zabytków Pollença można zaliczyć kościół Nostra Senyora dels Engels oraz Drogę Krzyżową - ciąg stromych schodów wśród cyprysów, prowadzący na Wzgórze Kalwaria, na którym znajduje się niewielka kaplica Oratori mieszcząca figurę Matki Boskiej u Stóp Krzyża, a także zespół budowli klasztornych na wzgórzu Puig de Maria.

Cabrera

Wyspa oddalona o 18 km od Majorki przez stulecia była ważną bazą wojskową. Od 1991 r. wraz z grupą mniejszych wysepek tworzy Morsko-Lądowy Park Narodowy. Objęte ochroną są tu nie tylko rzadkie i endemiczne gatunki roślin, zwierząt i ptaków, ale także wszystko, co żyje w wodach otaczających archipelag.

Sineu

To najbardziej interesujące miejsce w głębi wyspy. Zobaczyć można tu majestatyczny, pochodzący z 1248 roku i wielokrotnie przebudowany kościół Santa Maria, ruiny pochodzącego z początku XIV wieku pałacu królewskiego (El Palacio de los Reyes de Mallorca), który po przebudowie przez lata spełniał funkcje klasztoru, oraz położone w różnych częściach miasta pałace i dwory możnych.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa