przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na MajorkeOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej


Lotnisko na Majorce

(kod IATA: PMI; kod ICAO: LEPA)

Międzynarodowe lotnisko położone 8 km na wschód od Palma de Mallorca, na Majorce. Jest jednym z największych portów lotniczych Hiszpanii i największym i najważniejszym na Balearach. Rocznie obsługuje ponad 21 milionów pasażerów, głównie w czasie wakacji.

Lotnisko posiada cztery terminale pasażerskie A, B, C i D o łącznej przepustowości 25 milionów pasażerów rocznie Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, bank, poczta. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i sali konferencyjnej. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci. Mapa lotniska i terminali znajduje się tutaj.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +34902404704

Punkty informacyjne znajdują się w halach przylotów oraz na pietrze 2 i 4 terminala.W hali przylotów ulokowało się też regionalne biuro informacji turystycznej (pn.-sb. 9.00-14.00 i 15.00-20.00, nd. 9.00-14.00), które oferuje listy hoteli i hostales, rozkłady jazdy środków komunikacji publicznej, wykazy opłat taksówkowych i mapy.

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie aut firm: Auriga Crown, Avis, Europcar, Goldcar Europa, Hertz, National Atesa, Record, Sixt. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypozyczalnie samochodów.

Na lotnisku w Palmie znajduje się 5 parkingów o łącznej pojemności ponad 5200 miejsc. Parking publiczny znajduje się przed terminalem i posiada ponad 4800 miejsc, pierwsze pół godziny postoju za darmo, godzina postoju to około 1 euro. Więcej o parkingu na lotnisku Palma de Mallorca można przeczytać tutaj.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane. Położone jest przy trasie Ma-19 (Autovia de Levante), która przebiega między lotniskiem a Can Pastilla i prowadzi z Palmy do Santanyi na południu wyspy. W niewielkiej odległości na wschód od lotniska przebiega trasa Ma-19A (Camino de Can Capo), która prowadzi z Palmy do centrum wyspy.

Komunikację z miastem zapewniają taksówki oraz autobusy miejskie. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.arena.es

Adres

Palma de Mallorca Airport
07611 Palma de Mallorca
Spain

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Air Europa, bmibaby, British Airways, Brussels Airlines, Cimber Sterling, Condor, EasyJet, germania, Germanwings, Iberia, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, Spanair, Swiss, Tuifly, Wizz Air oraz wiele linii czarterowych.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!