Treść strony

zwiedzanie-kamerunu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Kamerunu

Znajdź nas w social mediach

Góry na północy Kamerunu
Fot. alvise forcellini

Rezerwat zwierząt Dja

Rezerwat zwierząt Dja leży w południowym Kamerunie, w naturalnej pętli rzeki Dja. Zajmuje 5260 km kwadratowych powierzchni. Utrzymał się tutaj jeden z największych lasów tropikalnych na świecie. W lesie rośnie 46 różnorodnych gatunków drzew. W rezerwacie żyje wiele gatunków zwierząt, wśród nich np. goryle nizinne i słonie leśne. Na terenie rezerwatu zamieszkuje niewielka liczba Pigmejów. W roku 1987 rezerwat został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO.

Park Narodowy Waza

Położony na północy kraju Park Narodowy Waza, został ustanowiony w 1968. Obecnie obejmuje obszar 1700 km². W 1979 park został uznany za rezerwat biosfery UNESCO. Na terenie Parku Narodowego Waza występuje wiele dzikich gatunków, wśród których można wymienić: żyrafę, słonia afrykańskiego, hienę, lwa, gazelę rudoczelną, antylopę końską, koczkodana zielonosiwego, koczkodana rudego, pawiana anubisa, panterę, geparda, strusia północnoafrykańskiego. Nocleg i poranne safari na terenie parku to jedna z największych atrakcji turystycznych Kamerunu.

Bamenda i Laikom

Bamenda to położona w górskiej dolinie na wysokości 1250 m n.p.m. stolica prowincji północno-zachodniej. Miasto należało w przeszłości do strefy wpływów brytyjskich. Do dziś mówi się tu po angielsku, w przeciwieństwie do pozostałej części kraju, gdzie używa się języka francuskiego. Sztuka tego regionu wywarła olbrzymi wpływy na artystów europejskich XX w. Laikom to tradycyjna siedziba plemienia Koma, żyjącego w Górach Alantika, na granicy z Nigerią. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest obserwacja życia mieszkańców plemienia, ich zwyczajów. Przy sprzyjających okolicznościach można zwiedzić nawet pałac wodza, gdzie można podziwiać wysokie na 4 m rzeźby ilustrujące mity i legendy plemienia Koma.

Bafut

Bafut, był kiedyś ośrodkiem potężnego królestwa ludu Tikar. Najsłynniejszą budowlą miasta jest pałac królewski, spalony niemal doszczętnie przez niemiecką ekspedycje karną w 1907 roku, następnie odbudowany z wielką starannością. Dziedziniec główny otoczony jest prostokątnymi budynkami służącymi jako sale zebrań lokalnej społeczności, ale przede wszystkim jako domy licznych królewskich małżonek. Do największych atrakcji tej miejscowości należy pokaz tradycyjnego tańca masek.

Rejon Bafoussam i Foumban

Stolicę prowincji zachodniej Bafoussam, zamieszkuje lud Bamileke. Największą atrakcją miasta jest wizyta w Chefferie de Bandjoun, czyli siedzibie wodza Bamileke. Można tu zapoznać się z życiem, obyczajami i organizacją plemienia. W mieście można także zwiedzić dzielnicę kobiet, święty las ludu Bamileke oraz lokalne muzeum. Położone z kolei nieco dalej u podnóża gór, Dschang – stolica departamentu Menoua, pełni funkcję centrum turystyki górskiej Kamerunu. Położona w krainie Baumom Foumban miejscowość Foumba ma ogromne znaczenie historyczne dla Kamerunu. Była ona bowiem w przeszłości stolicą największego królestwa zachodniego Kamerunu. Pod koniec XIX wieku królestwo przyjęło islam i pod rządami sułtana Njoya odegrało dużą rolę w życiu kulturalnym kraju. Odwiedzając miasto warto odbyć wizytę w lokalnym Muzeum Sztuki i Tradycji. Położona nieco dalej w górach osada Bandjou, to jedna z najciekawszych miejscowości leżących w krainie ludu Bamileke. Będąc tutaj koniecznie trzeba zobaczyć kolekcję małego, lokalnego muzeum eksponującego przedmioty związane z życiem i kulturą lokalnego ludu. Najcenniejszym eksponatem muzeum jest kolekcja tronów królewskich.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź