Treść strony

tanie-loty-do-douali

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Douali

Znajdź nas w social mediach

Douala - uliczna restauracja
Fot. Elin B

Licząca ponad dwa miliony mieszkańców Douala to największe miasto Kamerunu, główny port i jednocześnie centrum gospodarcze kraju. Miast jest pięknie położone nad rzeką Wouri, kilkanaście kilometrów od morza. Przez wielu określane jest niezbyt ładną nazwą „pacha afryki”. Zawdzięcza to swojemu położeniu nad deltą Wouri, morzem i wilgotną dżunglą nabrzeża. Atmosfera i klimat tego miejsca może niejednemu europejczykowi przywodzić na myśl tą cześć ludzkiego ciała...

Historia

Miasto prawdopodobnie zostało nazwane na cześć Duala, afrykańskiej grupy etnicznej, która pierwotnie zasiedlała jego obszar. W 1942 roku na teren dzisiejszej stolicy Kamerunu dotarła ekspedycja europejskich odkrywców. Przez długie lata miasto było kolonią Portugalii. W XVIII wieku pełniło funkcje światowego centrum handu niewolnikami. W 1884 miasto przeszło pod panowanie Niemieckie, a w 1919 miasto oddano pod kuratelę Francuską.

Atrakcje

Douala jest podzielona na kwartały. Do najważniejszych z nich, z punktu widzenia turysty, należy Akwa – miejsce pełne nie tylko miejsc wartych zwiedzenia, ale także restauracji, barów i klubów nocnych. Miasto jest głównym centrum handlu Kamerunu. W metropolii znajduje się największe w kraju międzynarodowe lotnisko i rozległy port, a także stacja końcowa dla dwóch linii kolejowych prowadzących w głąb kraju. Miejscowy przemysł koncentruje się przede wszystkim na produkcji aluminium, piwa, tkanin, drewna, przetworów z fasoli i kakaowca. Port Douala odsługuje około 95 % morskiego ruchu Kamerunu.

Kiedy lecieć ?

Douala znajduje się w strefie klimat tropikalnego. Przez cały rok jest tam dość duża wilgotność powietrza, temperatury utrzymują się na poziomie 25- 27 stopni C. Występują tam obfite opady, najsilniejsze od czerwca do października. Miesiącami najmniej deszczowymi są Grudzień, Styczeń i Luty.

Wyjeżdżasz do Kamerunu? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Douali. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Douali, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź