Treść strony

tanie-loty-do-jaunde

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Jaunde

Znajdź nas w social mediach

Jaunde
Fot. Mac9 - Wikipedia

Jaunde (Yaoundé) to stolica i drugie co do wielkości miasto Kamerunu. Mieszka tutaj ponad półtora miliona ludzi. Miasto jest siedzibą instytucji rządowych i przedstawicielstw zagranicznych.

Malowniczo usytuowane na siedmiu wzgórzach, spośród których dominującym jest Febe, na wyżynie w południowo-zachodniej części Kamerunu, na wysokości 730 m n.p.m. stolica departamentu Mfoundi została założona w 1888 przez niemieckich handlowców jako podstawa dla handlu kością słoniową i rolniczych stacji badawczych.

Jaunde w czasie I wojny światowej  było okupowane przez wojska belgijskie ale już w 1922 zostało stolicą terytorium mandatowego Ligi Narodów pod administracją francuską - Francuskiego Kamerunu. Po uzyskaniu niepodległości w 1960 Jaunde zostało stolicą kraju.
Dziś Jaunde jest prężnym ośrodkiem handlu i przemysłu tytoniowego, spożywczego, ceramicznego i drzewnego oraz jednym z największych w kraju węzłów transportowych. Znajduje się tutaj lotnisko międzynarodowe i krajowe, stąd biegną linie kolejowe do Ngaoundéré i Duala i kursują największe prywatne linie autobusowe. W mieście znajduje się także, założony w latach 70. XX wieku i prężnie działający Uniwersytet.
Miasto ma mieszankę tradycyjnej, kolonialnych i nowoczesnej architektury. Po II wojnie światowej, miasto gwałtownie wzrosła i obecnie jest najbardziej zaludnione miasto w Republice.

Jak na stolicę przystało, miasto wyróżnia znaczna ilość instytucji rządowych, ambasad i przedstawicielstw firm zagranicznych. Niestety oprócz pałacu prezydenckiego, nowoczesnej katedry, Muzeum Narodowego i zoo, Jaunde ma niezbyt wiele do zaoferowania turystom. Nawet oferta hoteli i restauracji nie przedstawia się imponująco. Rekompensatą może być natomiast kilka dużych rynków, gdzie każdy turysta (jeśli tylko zechce zapuścić się pomiędzy egzotyczne stragany) znajdzie coś wyjątkowego dla siebie i spędzi niezapomniane chwile na podziwianiu wyrobów lokalnego rzemiosła i kuchni.

Wyjeżdżasz do Kamerunu? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Jaunde. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Jaunde, skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź