Treść strony

tanie-loty-do-kamerunu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do KamerunuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Douala (DLA) Douala Apt.od 3254Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Kamerunu

Znajdź nas w social mediach

Wybrzeże Kamerunu
Fot. [phil h]

Kamerun jest jednym z największych i przede wszystkim najstabilniejszych politycznie i gospodarczo państw afrykańskich. Położony w środkowej części Afryki, nad Zatoką Gwinejską. Kamerun przyciąga turystów zróżnicowanym, dzikim krajobrazem, składającym się ze skalistych masywów, rozległych płaskowyżów, sawann, stepów i pokrytych czarnym wulkanicznym piaskiem plaż zatoki Biafra.

Historia

Północny obszar dzisiejszego Kamerunu był kolebką kultury Sao, która rozwinęła się na początku I tysiąclecia n.e. Od XIII w. północne tereny znajdowały się pod panowaniem państw należących do cywilizacji islamu. W XIX wieku zostały podbite przez Fulanów i stały się prowincją sułtanatu Sokoto. W południowej części kraju ukształtowały się organizmy państwowe – Bamum i Bamileke. Ich rozwój został przerwany w XIX w. gdy Kamerun stał się protektoratem niemieckim. Podczas I wojny światowej tereny Kamerunu zajęły Francja i Wielka Brytania. Państwa te w 1922 r., zgodnie z postanowieniami Ligi narodów, objęły nad nimi pieczę. W 1960r. przyznano niepodległość „francuskiemu” Kamerunowi. W rok później do Kamerunu przyłączono jeszcze zachodnią część opanowanego przez Brytyjczyków południa. Procesy jednoczenia kraju zakończono w 1972r.

Atrakcje

Kamerun jest jednym z najbardziej interesujących i często odwiedzanym przez turystów krajem Afryki. Jest bardzo zróżnicowany etnicznie i kulturowo. Kraj ten jest zamieszkiwany przez 200 grup etnicznych reprezentujących prawie wszystkie rodziny językowe Afryki. Dużą atrakcją dla turystów może okazać się spotkanie z Pigmejami i ludami Kirdi żyjącymi według tradycji sięgającej setek lat. Kamerun pełen jest pięknych plaż, wysokich i rozległych gór, czystych jezior oraz coraz liczniejszych parków narodowych. Znajdują się tam ciekawe ośrodki rzemiosła i sztuki Czarnej Afryki (Kamerun od lat słynie z oryginalnych wyrobów skórzanych). Turystów przyciągać może również możliwość zobaczenia tropikalnej dżungli, czy wyprawy na tradycyjne safari. Nie lada gratką dla odwiedzających są szybko rozwijające się miasta jak położona u stóp masywu Kamerun nad zatoką Biafra Victoria, Douala - główny port morski i lotniczy, rozkwitająca obecna stolica Jaunde, czy dawna stolica kolonii niemieckiej Buea, z kilkoma wyjątkowymi zabytkami z okresu kolonialnego.

Kiedy lecieć?

Klimat w Kamerunie jest zróżnicowany. Wyróżnia się cztery strefy klimatyczne. W południowej i środkowej części kraju występuje klimat równikowy wilgotny. Stałe temperatury w ciągu roku utrzymują się tam na poziomie 25-27 °C. Występują tam intensywne opady. Strefa nadbrzeżna do 200 km w głąb lądu podlega silnym wpływom oceanu. Opady w tej strefie są większe i wynoszą ponad 2500 mm do 3000 mm w ciągu roku. W północnej części kraju panuje klimat podrównikowy wilgotnym. Zaznacza się tam pora sucha, ale trwa ona około trzech miesięcy, maksymalnie sześć. W tej części kraju opady deszczu są wysokie. Ostatnią strefą klimatyczną jest klimat zwrotnikowy suchy, występujący w północnym "cyplu" Kamerunu. W tej części opady są bardzo małe. Występują one głównie w krótkiej wczesnojesiennej porze deszczowej. Temperatury 35-38°C w najgorętszych miesiącach i 24-26°C bezpośrednio po deszczach

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Kamerunu. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Kamerunu zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki i wyszukiwarki lotów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź