Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do IslamabaduOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3491Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Islamabadu

Znajdź nas w social mediach

Muzeum Folkloru i Tradycji Lok Virsa

lok-virsa
Tradycyjne tańce
Fot. sxc

Warto odwiedzić Muzeum Folkloru i Tradycji Lok Virsa, ponieważ jest to miejsce, gdzie folklor i tradycja Pakistanu pobudzane są do życia. Może traficie na jeden z barwnych organizowanych przez muzeum festiwali. Można tam podziwiać prace rzemieślników z całego kraju oraz posłuchać koncertów muzyki ludowej prezentowanych przez wybitnych twórców i artystów, jak Hassan Pasza, Pop Group czy Rukhsana Murtaza.

Muzeum jest otwarte dla publiczności od 10.00 do 20.00.

Meczet Szaha Faisala

Meczet Szaha Faisala (Faisal Masjid) jest jednym z największych meczetów świata, prezentem od króla Arabii Saudyjskiej Faisala Bin Abdul Aziza. Budowla ta stanowi wspaniały przykład nowoczesnej architektury muzułmańskiej i znakomicie komponuje się z otoczeniem. Wrażenie robi zwłaszcza jej wielkość - pod główną kopułą mieści się 20 tys. wiernych. Zwiedzające kobiety mogą wchodzić tylko z okrytą głową.

Park Shakarparian

Park Shakarparian widnieje w Księdze Rekordów Guinness'a jako jedyny na świecie ogród, w którym 112 liderów państw zasadziło po jednym drzewku. I rzeczywiście, położony na niskim wzgórzu między Islamabadem a Rawalpindi ogród Shakarparian ma około 112 drzew posadzonych przez zagranicznych dygnitarzy od 1964 roku. Poza tym jest to miejsce, które oferuje jedno z najbardziej malowniczych widoków na Islamabad i Rawalpindi.

Park narodowy na Wzgórzach Margalla

Wycieczka do tego parku, usytuowanego u stóp Himalajów, będzie wspaniałym oderwaniem się od zgiełku miasta. Jest to rezerwat wielu dzikich zwierząt, jak pantera, gazela indyjska, rudy lis czy szakal, oraz różnych gatunków ptaków, jak sokół, pustułka, krogulec indyjski czy sokół wędrowny.

Jezioro i tama Rawal

Jezioro Rawal jest sztucznym zbiornikiem, który dostarcza wodę dla potrzeb miasta Rawalpindi i Islamabad, zajmuje obszar 8.8 km kwadratowych. Rawal znajduje się w odizolowanej części Parku Narodowego Wzgórz Margalla i ma duże znaczenie dla zimujących tam ptaków wodnych. Jest to niezwykle urokliwe i malownicze miejsce, nieskazitelna tafla wody otoczona wzgórzami, które warto zobaczyć.

Narodowy Pomnik Pakistanu

Narodowy Pomnik Pakistanu
Fot. sxc

Pakistan Monument (lub National Monument) to jedno z miejsc, które trzeba odwiedzić. Pomnik został zbudowany na zachodnim punkcie widokowym w parku Shakarparian. Budowlę można de facto dostrzec ze wszystkich punktów widokowych w Islamabadzie i Rawalpindi. Została zaprojektowana przez znanego architekta Arifa Masouda, a prace budowlane zakończono w marcu 2007. Obiekt powstał, by odzwierciedlić kulturę i cywilizację kraju, a także by przedstawić historię Pakistańskiego Ruchu Oporu. Jest on poświęcony mieszkańcom Pakistanu, którzy oddali swoje dziś za lepsze jutro. Rozpościera się stamtąd piękny widok na miasto nocą.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!