Treść strony

tanie-loty-do-islamabadu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Islamabadu

Znajdź nas w social mediach

meczet_Faisal-Islamabad
Meczet Faisal w Islamagadzie
Fot. SXC

Islamabad to miasto bez wielowiekowej historii. Zostało wzniesione w latach 60. XX w., aby stać się nową stolicą Pakistanu i sprostać wymaganiom wielokulturowego i wieloetnicznego społeczeństwa.

Islamabad leży w rejonie Pendżabu, na zachodnim przedgórzu Himalajów, 14 km na północny-wschód od Rawalpindi. Jest otoczony górami – od północy graniczy z pasmem wzgórz Margala (i parkiem narodowym o takiej samej nazwie). Posiada łagodniejszy klimat w stosunku do większości kraju. Roczna średnia maksymalna temperatura wynosi 28,9°C, a minimalna 14,4°C. Najniższą zanotowaną temperaturą było -4°C (w styczniu), a najwyższą 45°C (w czerwcu).

Historia

Geneza Islamabadu opiera się o wizję ówczesnych władz, zakładającą stworzenia miasta, które z jednej strony oprze się nadmiernemu rozwojowi przemysłu i handlu (swoistym dla Karaczi w tamtym okresie), a z drugiej znajdzie się w dogodnym położeniu, tak aby do stolicy można było dotrzeć łatwo z każdego zakątka kraju. Bardzo ważne przy wyborze lokalizacji były też warunki klimatyczne, obronne i estetyczne. Poza tym, hołdując islamskiej ideologii, chciano aby stolica znajdowała się bliżej muzułmańskich regionów centralnej Azji i nieopodal braterskich narodów Iranu, Afganistanu, Arabii Saudyjskiej i Turcji.

Wynikiem wytężonej współpracy greckich architektów i pakistańskich inżynierów jest jedno z najpiękniejszych miast świata.

Islamabad stał się synonimem zdrowego klimatu - miasta wolnego od smogu, skażeń przemysłowych oraz pełnego wspaniałych terenów zielonych, obfitujących w wodę (ważny aspekt biorąc pod uwagę klimat Pakistanu).

Obecnie miasto zamieszkuje ponad 900 tys. mieszkańców, 97 % stanowią muzułmanie. Pozostałe 3% są to wyznawcy m.in. chrześcjaństwa i hinduizmu. Językiem urzędowym jest Urdu i angielski, jednak tym drugim posługują się głównie elity. Obowiązującą walutą jest rupia pakistańska (1 rupia pakistańska (PRe) = 100 paisa).

Atrakcje

Miasto zachwyca nowoczesną infrastrukturą i linią zabudowań: szerokie trójpasmowe ulice, olbrzymie, eleganckie budynki instytucji publicznych, świetnie zorganizowane centra handlowe. Rzadko spotyka się tu zatłoczone drogi. Nie ma zbyt wiele ciasnych ulic czy slumsów. Liczne promenady są zacienione i bezpiecznie odseparowane od ruchu ulicznego pasmami pięknych kompozycji z drzew i kwiatów. Spacerowicze mogą prawdziwie zrelaksować się w parkach wśród rabat pachnących róż, jaśminu i kwiatów bougainvillea.

Islamabad podzielony jest na osiem podstawowych obszarów administracyjnych: część dyplomatyczną, tereny mieszkalne, sektory edukacji (imponujące zaplecze akademickie z wieloma uniwersytetami, np. Ripah International University czy Uniwersytet Iqra), sektory przemysłowe i handlowe oraz obszary wiejskie i tereny zielone. Każdy sektor ma swoje własne sklepy i park miejski. Nie możemy rzecz jasna zapomnieć o imponujących meczetach, które stanowią ważne i piękne punkty orientacyjne na mapie miasta. Wśród świątyń Islamabadu wyróżniają się przede wszystkim Shah Faisal Masjid posiadający status meczetu narodowego oraz meczet Lal Masjid, zawdzięczający kolorowi swoich ścian przydomek "czerwony".

Islamabad jest dziś sercem i duszą Pakistanu. Miastem symbolizującym aspiracje młodego i dynamicznie rozwijającego się narodu, który ma nadzieję na świetlaną przyszłość. W końcu miastem, które jest otwarte na nowoczesność, ale jednocześnie uznaje i ceni tradycyjne wartości, a także przeszłość narodu pakistańskiego.

Użyteczne informacje:

Polacy wybierający się do Pakistanu muszą mieć wizę, o którą należy ubiegać się w dowolnej ambasadzie tego kraju.
Nie ma listy obowiązkowych szczepień. Zagrożenia: endemiczne choroby zakaźne i pasożytnicze. Koszt porady lekarskiej wynosi orientacyjnie 7–15 USD natomiast koszt pobytu w szpitalu – 80 USD za dobę.

Porównaj tanie loty do Islamabadu i zarezerwuj bilety lotnicze do Islamabadu. Przejrzyj nasze promocje do Islamabadu powyżej lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze do stolicy Pakistanu lub do innej lokalizacji.

źródła: Wikipedia, www.islamabad.net

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 123 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 296 Sprawdź