Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Indianapolis

indianapolis
Indianapolis
Fot. J. Stephen Conn

Indianapolis Motor Speedway

Tor wyścigowy o kształcie elipsy, na którym od 1911 roku corocznie rozgrywany jest wyścig Indianapolis 500, podczas którego kierowcy pokonują w czasie około 3 godzin równo 500 mil, czyli 200 okrążeń toru. W tym czasie na trybunach mieści się około 260 000 widzów, oraz niemal 140 000 oglądających wewnątrz elipsy, co czyni tor największym obiektem sportowym na ziemi. Poza wyścigami Formuły 1, mają tam miejsce również wyścigi NASCAR oraz MotoGP. Wyścig Indianapolis 500 rozgrywany jest co roku pod koniec maja.  Przy torze wyścigowym znajduje się również Motor Speedway Hall of Fame – gdzie zobaczyć między innymi samochód Wasp (Osa), który wygrał pierwszy wyścig na torze w Indianapolis.

Osada Amiszów

Amisze to bardzo rygorystyczny odłam protestancki, który w świecie znany jest przede wszystkim ze swej niechęci do techniki – Amisze nie uznają samochodów, telefonów, telewizji, nie korzystają z elektryczności, szkół publicznych, zasiłków społecznych ani szpitali. Ich życie obraca się wokół rolnictwa i rzemiosła, obecnie Amisze ze względu na swą niechęć do techniki i nowoczesnych technologii znaleźli się w czołówce, jeśli chodzi o produkcję popularnej organicznej żywności, czystej i nieskażonej chemicznymi środkami ochronnymi czy pobudzającymi wzrost. Społeczność Amiszów jest hermetyczna, os wielu dziesięcioleci wszystkie małżeństwa zawierane są w ramach wspólnoty, a rytm życia reguluje ten sam nieodmienny Ordnung, czyli zbiór zasad rządzących całym życiem członka wspólnoty. Amisze są często obiektem żartów w USA. Wizyta w ich wiosce na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem – jakbyśmy znaleźli się nagle 100 czy 200 lat wcześniej po drugiej stronie globu, tym bardziej że jedną z cech charakterystycznych Amiszów jest również swoisty język będący specyficzne zmienionym niemieckim dialektem.

Soldier’s & Sailors Monument

Pomnik ku czci Żołnierzy i Żeglarzy został wzniesiony w centrum pierwotnego założenia architektonicznego Indianapolis według projektu niemieckiego architekta Bruno Schmitz'a.  Pomnik wykonano w przeważającej części z wapienia i brązu, głównie siłami niemieckich rzeźbiarzy. Monument upamiętnia obywateli Indiany poległych w wojnie secesyjnej, wojnach z Meksykiem, wojnach z Wielką Brytanią , w wojnie indyjskiej. Wewnątrz można wejść na 32 piętro, gdzie znajduje się platforma widokowa, z której rozciąga się piękny widok na miasto. Pomnik wznosi się na placu o średnicy ponad 100 metrów, sam obiekt jest natomiast wspaniale oświetlony w nocy.

Kapitol stanowy

Mieszczą się w nim liczne instytucje użyteczności publicznej – m. in.: Parlament Stanowy, Stanowy Sąd Najwyższy, Gubernatorstwo Stanu Indiana. Wzniesiono go z miejscowego piaskowca w roku 1888, sto lat później z inicjatywy gubernatora Roberta Orr'a przeszedł on gruntowną renowację, co było jednym z elementów uczczenia tej rocznicy. W roku 1984 Kapitol stanu Indiana został wpisany na Narodową Listę Miejsc Historycznych w USA. Na budowę obiektu administracja gubernatora Jamesa Williamsa przeznaczyła 2 miliony dolarów, jednak znany z oszczędności gubernator zdołał ukończyć budowę wydając jedynie 1,8 miliona, a 200 tys. zwrócił do kasy stanowej.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa