Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Ciekawostki o Indianapolis

Stan Indiana oraz samo Indianapolis są naprawdę niezwykłe. warto wybrać lotnisko w Indianapolis International jako docelowe miejsce, kiedy planujemy podróż do USA, bo tutaj właśnie bije serce Stanów Zjednoczonych i niegdzie lepiej nie da się poczuć charakterystycznego klimatu tego kraju.

Ciekawostki

 • Imprezy
  Indianapolis 500 – koniec maja
 • Święta
  4. lipca – Dzień Niepodległości
 • Przemysł
  rolnictwo, samoloty, samochody, elektronika, maszyny, silniki, chemia
 • Sławni ludzie
  Aktorka - Vivica A. Fox, pisarz - Kurt Vonnegut, rysownik - Jim Davis
 • Naj...
  Kapitol w Indianapolis kosztował $1,8 miliona  i powstawał przez 10 lat (1878 – 1888); średnie zarobki to około $40.000 rocznie; największy obiekt sportowy na świecie – tor Indianapolis Motor Speedway - może pomieścić 400 000 osób; Indiana to najważniejsze źródło piaskowca w USA; Indiana to jedno z największych na świecie skupisk Amiszów; miejscowość Warsaw oraz Poland, a także hrabstwo Kosciusko

W mieście znajduje się słynny tor wyścigowy Indianapolis Motor Speedway, na którym od 1911 roku odbywa się wyścig na dystansie 500 mil, czyli 200 okrążeń. Tradycją wyścigu jest między innymi to, że zwycięzca zamiast butelki szampana na podium dostaje butelkę mleka. Najlepsi kierowcy potrafią ukończyć wyścig w czasie poniżej 3 godzin, co oznacza, że kierowcy osiągają przeciętną prędkość 268, 224 kilometra na godzinę. Jest to największy obiekt sportowy na świecie, z którego może korzystać jednocześnie niemal 400 000 widzów!

Średnie zarobki w mieście wynoszą 40 000 – 41 000 dolarów rocznie na osobę, czyli przeciętny mieszkaniec Indianapolis zarabia w miesiącu nieco ponad 3400 dolarów (ponad 10 000 złotych).

Indiana jest jednym z najważniejszych skupisk Amiszów na świecie – mieszka ich tutaj kilkadziesiąt tysięcy, jednak szacunki bardzo się różnią jeśli chodzi o dokładne dane.

W samym sercu starego miasta wznosi się pomnik ku czi poległych w konfliktach zbrojnych sprzed I i II wojny światowej bohaterów ze stanu Indiana. Został on zaprojektowany i wykonany przez Niemców.

W stanie Indiana znajdują się następujące miejscowości: Warsaw (w hrabstwie Kosciusko) i Poland (hrabstwo Clay).

Około 100 mil od miasta znajduje się pierwsza wybudowana na świecie stacja benzynowa, która została wzniesiona w miasteczku Fort Wayne.

W okolicach Indianapolis można podziwiać ponad 100 zabytkowych XIX-wiecznych krytych mostów drewnianych.

Indiana jest najważniejszym w USA źródłem piaskowca – z tego stanu pochodziły kamienie użyte m.in. w Empire State Building, Rockefeller Center, Pentagonu oraz 14 stanowych kapitoli.

Rekordowe dla Indianapolis temperatury to +42 stopnie 25. lipca 1954, oraz -32.8 odnotowane 19. stycznia 1994. Najwyższy roczny opad śniegu to niemal 70 cm.

Z miastem związany jest pisarz niemieckiego pochodzenia, o międzynarodowej sławie Kurt Vonnegut,który urodził się w Indianapolis, a także czarnoskóra aktorka Vivica A. Fox oraz rysownik Jim Davis, twórca niezrównanych komiksów o leniwym kocie Garfildzie.

Kapitol stanowy został wzniesiony za 1,8 miliona dolarów w latach 1878 – 1888.

Jeśli wybierasz się się do Indianapolis nasza nowoczesna wyszukiwarka lotów pomoże Ci wybrać najdoskonalszą ofertę, dzięki czemu otrzymasz tanie bilety lotnicze do Indianapolis. Portal Tanie-loty.com.pl pomoże Ci zarezerwować tanie loty do Indianapolis - USA wreszcie w Twoim zasięgu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa