Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do GlasgowOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 126Wybierz
 • Warszawa (WMI) Modlinod 126Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 146Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 158Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 420Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 774Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 855Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 1079Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 1246Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Glasgow

Znajdź nas w social mediach

Museum of Transport

Muzeum Transportu posiada w swoich zbiorach bogatą kolekcję pojazdów wszelkiego typu, od najmniejszych do największych: wózki dziecięce, rowery, samochody, tramwaje, lokomotywy oraz modele okrętów.

Gallery of Modern Art (GOMA)

Galeria Sztuki Nowoczesnej w Glasgow jest obowiązkowym punktem programu podczas zwiedzania miasta. Z tego założenia wychodzą wszyscy turyści, gdyż GOMA, poza galerią w Londynie, jest najczęściej odwiedzaną galerią sztuki współczesnej. Wystawiane są w niej najróżniejsze, zwykle bardzo abstrakcyjne prace współczesnych artystów, głównie brytyjskich i europejskich, ale nie zabrakło także talentów z innych zakątków świata. Eksponaty bywają przedziwne i zwariowane, a jakby dla kontrastu GOMA mieści się w eleganckim, neoklasycznym budynku w sercu Glasgow. Dodatkowo galeria angażuje się w programy edukacyjne. Można w niej uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach. W budynku galerii mieści się również doskonale wyposażona biblioteka, udostępniona w godzinach otwarcia GOMA. Dla turystów przeznaczono również kawiarenkę i sklep.

 

Botanic Gardens

Ogród botaniczny zlokalizowany jest w dzielnicy West End o wypoczynkowym charakterze. Można w nim znaleźć wiele ciekawych okazów roślin i drzew. Największą atrakcję stanowią szklarnie Main Range, szczycące się bogatą kolekcją roślin tropikalnych, stepowych i pustynnych oraz odnowiony, piękny architektonicznie Kibble Palace, w którym zgromadzono na przykład kolekcję roślin drapieżnych.

Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove

To jeden z największych zbiorów sztuki w Europie i najstarsze muzeum w Szkocji. Budynek zbudowano w stylu hiszpańskiego baroku charakteryzuje się typową dla Glasgow tradycją używania czerwonego piaskowca.

St. Andrew's Cathedral

Katedra świętego Andrzeja w Glasgow to najważniejsza świątynia archidiecezji Glasgow należąca do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to neogotycka budowla wybudowana w 1817. Zaprojektował ją James Gillespie Graham.

George Square

Słynny plac, nad którym znajdują się duże budowle o charakterze administracyjnym. Mieści się tu City Chambers (Miejska Izba Handlowa), na zachód prowadzi St. Vincent Street, gdzie umiejscowiony jest nad drzwiami starego nieistniejącego urzędu pocztowego charakterystyczny jednorożec będący jednym ze znaków rozpoznawczych miasta.

Katedra św. Mungo

Ta średniowieczna świątynia posiada katedralną kryptę, w której znajduje się grób św. Mungo. Założył on kaplicę w VI wieku.

Loch Lomond

Loch Lomond jest największym jeziorem polodowcowym w całej Wielkiej Brytanii. Uroczy krajobraz na długo zapada w pamięć i sprawia, że turyści chętnie powracają tu kolejny raz. W 2002 roku podjęto decyzję o założeniu w tym regionie parku narodowego w celu chronienia jego unikalnej przyrody. Loch Lomond jest długie na 39 kilometrów, a w najszerszym miejscu ma 8 kilometrów. W najgłębszym miejscu jezioro sięga 190 metrów. Nad jeziorem prawie zawsze można spotkać miłośników sportów wodnych. Loch Lomond dał nazwę destylarni whisky. Na jeziorze znajduje się ponad 60 większych i mniejszych wysp. Co ciekawe, na jednej z nich - Inchconnachan – żyją kangury z gatunku walabia. O jeziorze napisano piosenkę, odniesienia do niego można znaleźć też w wierszach Roberta Burnsa. Loch Lomond jest świetnym celem jednodniowej wycieczki, zwłaszcza że leży zaledwie 23 kilometry od Glasgow.

Blair Drummond Safari Park

Blair Drummond Safari Park to idealna opcja dla tych turystów, którzy podczas pobytu w mglistej Szkocji zatęsknią nagle za... afrykańskimi klimatami. Park jest unikalnym obiektem tego typu w całym kraju. Możemy poczuć się tam prawie jak na prawdziwym safari. Podczas jazdy przez park obserwujemy różne zwierzęta. Są tu tygrysy, niedźwiedzie, lwy, wielbłądy, bizony, małpy oraz wiele innych. Do tych nieco mniej standardowych mieszkańców należą pingwiny i lwy morskie. Zwiedzający mogą obejrzeć także przedstawicieli ptaków drapieżnych. Sporą atrakcją są odrębna Kraina Lemurów – żyją tu trzy odmiany tych zabawnych zwierząt oraz Dom Nosorożców. W tym ostatnim mieszka jeden z nielicznych nosorożców urodzonych w niewoli: młoda Mazumba. Oprócz zwierząt pobyt w parku obfituje także w inne atrakcje. Są tu zjeżdżalnie, place zabaw, oferuje się wycieczki łódką lub rowerem wodnym. Innymi słowy, to doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. A wszystkie te atrakcje są położone zaledwie godzinę drogi od Glasgow!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!