Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do DubajuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 722Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 1342Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 1407Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1444Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 1444Wybierz
 • Szczecin (SZZ) Goleniówod 1494Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 1496Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 2279Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Dubaju

Znajdź nas w social mediach

Burdj al-Arab (Burdź al-Arab)

Ten przypominający kształtem żagiel wieżowiec, to najwyższy na świecie hotel, jeden z nielicznych posiadających siedem gwiazdek. Sam budynek usytuowany jest na sztucznej wyspie, położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej i ma 321 m wysokości. To oznacza, że jest także najwyższym budynkiem świata. Mieszczą się w nim wyłącznie apartamenty, a ich wyposażenie zostało specjalnie zaprojektowane lub wybrane. Ozdoby ze złota czy złote sprzęty to standard w najbardziej luksusowych pokojach. Każdy z gości ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Goście mogą zażądać również własnego kucharza, dodatkową ochronę czy samochód wraz z kierowcą. Warto wspomnieć, że do jednej z restauracji goście dowożeni są transportem symulującym łódź podwodną, a niemal na szczycie wieżowca, na specjalnej platformie mieści się najwyżej położony kort tenisowy na świecie. Średnia cena za pobyt w hotelu to około 20 tys. złotych.

Burj Dubai (Burdż Chalifa)

Budowa Wieży Dubajskiej rozpoczęła się 15 kwietnia 2005 - jej zakończenie świętowano we wrześniu 2009 roku. Burj Dubai jest najwyższą budowlą stojącą na Ziemi, liczy 828 metrów i 206 kondygnacji (w tym 169 użytkowych). Już 21 lipca 2007, jeszcze nieukończony budynek odebrał tytuł najwyższego wieżowcowi Taipei 101 położonemu w stolicy Tajwanu, który wspina się pod niebo na wysokość 509,2 metrów.

Emirates Towers

Bliźniacze wieże są symbolem Dubaju. Na gigantyczny kompleks biurowo-handlowy, jakim są Emirates Towers, składają się wieżowce Emirates Office Tower i Emirates Towers Hotel (mają odpowiednio 354 m i 305 m). Budynki otaczają ogrody o powierzchni 170 000 m² wraz z jeziorami, wodospadem, publicznym miejscami do siedzenia oraz parkingiem na 1 800 samochodów.

Wyspy Palmowe

To zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych od 2001 roku na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Każda z wysp będzie miała kształt palmy z falochronem dookoła, który będzie je oddzielał od wód Zatoki Perskiej. Pierwszą z palm, Palmę Jumeirah zaczęto usypywać w czerwcu 2001 roku. Ukończona ma wymiary 5x5 km i 75 kilometrów linii brzegowej. U podstawy pnia przy wyjeździe z Palmy, na lądzie, wybudowano kompleks Dubai Pearl - jedenaście wieżowców zawierających hotele, apartamenty i przestrzeń biurowo-handlową.

Palma Jebel Ali została pomyślana jako centrum wypoczynkowe. Wyspa będzie miała wymiary 7x8 kilometrów i około 120 kilometrów linii brzegowej. Pomiędzy otaczającą wyspę koroną a liśćmi znajdować się będzie szereg luksusowych "domów na wodzie" - willi wybudowanych na wbitych w dno zatoki palach, połączonych ze sobą długim pomostem. Pomost ten, wraz z odchodzącymi od niego budynkami, układał się będzie w arabski napis - wiersz szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma:

"Bierz mądrość od mądrych

Potrzeba człowieka wizji, aby pisać po wodzie

Nie każdy, kto jeździ na koniu, jest dżokejem

Wielcy ludzie stają do większych wyzwań"

Palma Deirah zostanie ukończona jako ostatnia, będzie jednak największa. Początkowym terminem zakończenia budowy był rok 2009, ale obecnie mówi się o roku 2011. Jej rozmiary będą imponujące - 9 x 18 kilometrów. Oznacza to, że wielkością przewyższy Manhattan. Łączna długość jej linii brzegowej sięgnie prawie 400 kilometrów.

The World

Jest to archipelag składający się z około trzystu (aktualnie utrzymuje się, że 303) sztucznych wysp usypywanych na dnie szelfu u wybrzeży Dubaju. Wyspy widziane z lotu ptaka tworzą widok mapy świata.

Muzea Dubajskie

Jedne z niewielu miejsc w mieście, gdzie nie mówi się o przyszłości, a wspomina przeszłość. W mającym siedzibę w historycznej twierdzy z XIX wieku Muzeum Dubaju można dowiedzieć się więcej na temat historii, tradycyjnego życia i kultury kraju. Interesującym przybytkiem jest niewątpliwie okazałe (ze względu na kolekcję) Gold and Diamond Park Museum, gdzie są wystawiane arabskie i indyjskie klejnoty. Poznamy szczegóły historii  klejnotów i tych tradycyjnych sposoby produkcji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!