Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Douala

Znajdź nas w social mediach

Douala
Douala
Fot. Giargani Pensili

Afrykańskie miasta różnią się znacząco od europejskich metropolii, jednak w Duali można znaleźć ducha starego kontynentu. Miasto zawdzięcza to przede wszystkim swojej kolonialnej historii. Do największych atrakcji turystycznych miasta należą wizyta na klasycystycznym Placu Rządowym i spacer wyjątkowym Bulwarem Wolności. Turyści często zaglądają także do położonej nieopodal katolickiej katedry.

Główną atrakcją miasta jest imponujący, choć nie najpiękniejszy gmach Hotelu Akwa Palace. Usiąść na tarasie hotelowym z gorącą, ponoć najlepszą w mieście kawą to najlepszy sposób na relaksujący poranek w Douali. Na drugim piętrze Hotelu de Ville, mieści się ciekawe Muzeum. Zebrane tam zbiory są dobrym wstępem do zapoznania się ze sztuką ludu Bamoun i Bamileke. Nieopodal muzeum, na Place du Gouvernement mieści się ciekawa Chińska Pagoda, wybudowana na zlecenie Rudlofa Douala Manga Bell, lokalnego władcy, straconego przez Niemców w 1914 r.

W położonym w pobliżu Limbe, warto odpocząć w ogrodzie botanicznym lub na jednej ze słynnych czarnych plaż. Kolor zawdzięczają pobliskiej Górze Kamerun (Mount Kamerun), która w istocie jest nadal czynnym wulkanem. Czarne plaże to pozostałość wulkanicznej lawy.

Prawdziwą atrakcją jest jednak wyprawa na szczyt najwyższej w Kamerunie góry. Spowity często w gęstej mgle Mount Camerun (4095 m n.p.m.) to także jedna z najwyższych gór w Afryce. Największy wybuch wulkanu odnotowano w 1922 r., kiedy jęzor lawy dotarł do wybrzeża Atlantyku. Ostatni wybuch był w 1999 r., kiedy lawa zatrzymała się 200 metrów od brzegu. W okolicy wulkanu znajdują setki malowniczych kraterów i wulkanicznych jezior.  Na szczyt można dostać się piechotą, a rokrocznie odbywa się również wyścig, podczas którego biegacze zdobywają szczyt w ok. 4,5 godziny (ok. 37 km w skrajnie trudnych warunkach).

Warto także wybrać się na przejazd malowniczymi, wijącymi się drogami do położonego nieopodal krateru Manengouba. (2400 m n.p.m.). Piknik nad brzegiem jednego ze znajdujących się u szczytu krateru malowniczych jezior (zielone zwane jest jeziorem mężczyzny, niebieskie - kobiety) to niezapomniane przeżycie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!