Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do DenverOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2587Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3127Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3236Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 3556Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Denver

Znajdź nas w social mediach

854363_denvers_capital_building
Denver, Capital Building
Fot. sxc.hu

Colorado State Capitol

Charakterystyczny budynek rządu stanowego Kolorado, podobny jest nieco do tego w Waszyngtonie, a jego kopuła lśni w słońcu złotawym blaskiem i szczególnie w pogodny dzień robi ogromne wrażenie. Jak większość budynków użyteczności publicznej jest udostępniony do zwiedzania bezpłatnie. 13 stopień schodów do Kapitolu znajduje się na wysokości dokładnie jednej mili n.p.m., a z tarasu widokowego na kopule widać pięknie góry i miasto rozłożone u ich stóp. Koniecznie trzeba tego odwiedzic to miejsce, bo tutaj najlepiej czuć atmosferę  miasta.

ZOO w Denver

Ogród zoologiczny w  Denver jest własnością hrabstwa i miasta Denver, posiada również akredytację Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. ZOO jest miejscem zamieszkania około 4000 zwierząt, przedstawicieli prawie 150 gatunków, w tym trzech, których nie spotkamy już na wolności. Jest to jedna z największych atrakcji Denver i chociaż wstęp kosztuje od 5 do 12 dolarów, to jednak warto ponieść ten wydatek, ponieważ ogród stara się przedstawiać zamieszkujące w nim zwierzęta w warunkach możliwie najbardziej przypominających naturalne. Nie ma tutaj grubych krat i ciasnych klatek, a zamiast tego przechadzać się można pomiędzy przestronnymi wybiegami, jakie dzielą między sobą różne gatunki zwierząt.

Muzeum Buffalo Billa

Bohater Dzikiego Zachodu, tropiciel amerykańskiej armii, prawdziwa amerykańska legenda – w Denver został uczczony muzeum upamiętniającym jego czyny, które powstało w pobliżu miejsca jego pochówku. O czynach Buffalo Billa dowiadują się tutaj liczni turyści. W muzeum można dowiedzieć się o jego umiejętnościach, prawdziwym duchu Zachodu, a także o tym, że podróżował później po świecie z grupą podobnych mu legend, sławią westernową atmosferę i niesamowity hard ducha tamtejszych osadników. W 1906 roku Buffalo Bill odwiedził Polskę.

Park Narodowy Gór Skalistych

W odległości około 2 godzin jazdy od miasta znajdują się najpiękniejsze fragmenty Gór Skalistych, które już w roku 1915 zostały objęte jurysdykcją rządu i poddane przemyślanej ochronie ze względu na unikalne, surowe piękno tych terenów oraz przyrodniczą różnorodność żyjących tutaj organizmów. Park narodowy zajmuje powierzchnię 1 078 kilometrów kwadratowych, znajduje się tutaj najwyżej położona, nieprzerwana droga w USA  zwana Trail Ridge Road (Droga Szlakowego Grzbietu), która ze względu na trudne warunki klimatyczne jest czynna jedynie sezonowo. Suchy, skalisty zachód i wilgotny, bujny wschód parku zdecydowanie różnią się między sobą, ze względu na przebieganie przez Góry Skaliste wododziału kontynentu amerykańskiego kształtującego klimat.

Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie – 577 km szlaków, 150 jezior, ponad 724 km strumieni, kilkadziesiąt wysokich szczytów i 1/4 terenu znajdująca się powyżej górnej granicy lasu.

Muzeum Kolorado

W swojej ekspozycji przedstawia wiele historycznych artefaktów i dokumentów dotyczących wczesnej historii tego stanu. Pozostałości z najdawniejszych osad białych ludzi, walki z Indianami i niesamowite bogactwo kultury i sztuki zamieszkujących różne rejony stanu klanów i szczepów pierwotnych mieszkańców. Charakterystyczne kryte wozy zdobywców Dzikiego Zachodu, ubiory z futer na barkach dawnych traperów, górnictwo w Rocky Moutains, historyczne dokumenty i dawne zdjęcia pozwalają zwiedzającym poczuć prawdziwy trud, jakiego doświadczali tutejsi mieszkańcy w początkach osadnictwa. Muzeum zostało utworzone w roku 1977 i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Będąc tam, przeciętny turysta czuje się jakby na chwilę był częścią oglądanych w dzieciństwie westernów i choćby w związku z takimi sentymentami warto się tam wybrać. W skład kompleksu wchodzą poza budynkami muzeum również  Archiwum, Biblioteka, Urząd Archeologii i Wydział Ochrony Zabytków, a także sale dydaktyczne i sklepik z pamiątkami.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Niedawno wzniesiono nowy budynek tego muzeum, więc jego oferta, dzięki większej przestrzeni wystawienniczej zwiększyła się – w ciągu 2 lat pokazano tutaj prace niemal 30 artystów. Muzeum angażuje artystycznie rozwiniętą cześć społeczeństwa, organizując różnorodne wydarzenia artystyczne, w których udział publiczności staje się nie ważnym elementem. W muzeum znajduje się pięć odrębnych galerii, trzy sale edukacyjne, wiele terenów do specjalnych projektów, poza tym rotacyjny charakter wystawianych prezentacji powoduje, że za każdym razem odwiedzający może zobaczyć w MCA coś innego i nowego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!