Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Brukseli

Znajdź nas w social mediach

Grand_Place
Wielki Plac w Brukseli
Fot. Wikipedia

Grand Place

Centrum miasta ma mniej więcej kształt pięciokąta, którego granice wyznaczają bulwary zwane "petit ring". Po jego wschodniej stronie, w sercu Brukseli znajduje się Grand Place, jeden z najładniejszych rynków Europy, ulubione miejsce spotkań turystów i brukselczyków. Na placu króluje wspaniały gotycki ratusz, otoczony XVII-wiecznymi domami cechów kupieckich.

Dom Króla

W tym XVI-wiecznym pałacu znajduje się obecnie Muzeum Miejskie, którego dumą jest imponująca kolekcja ceramiki i wyrobów ze srebra, będących chlubą Brukseli. Wieczorami na pałacem odbywają się fantastyczne pokazy „son-et-lumiére” (światło i dźwięk).

Katedra św. Michała i św. Guduli

To przepiękny, gotycki kościół położony na wzgórzu Treurenberg, którego największą chyba atrakcją są niesamowite, XVI-wieczne witraże.

Manneken Pis

Jeden z najsłynniejszych symboli miasta, czyli pochodząca z 1619 roku fontanna przedstawiająca figurkę siusiającego chłopca – symbol dziecięcej niefrasobliwości, którą tak łatwo odnaleźć w nocnym życiu miasta.

Królewskie Muzeum Sztuki Dawnej

W dwóch galeriach zgromadzono ciekawe, wszechstronne zbiory sztuki, ze wspaniałą kolekcją prac m.in. Rubensa, Van Dycka, Cranacha, J. L. Davida, Breughela. Z kolei w Musée d'Art Moderne zobaczysz sporo ciekawych prac twórców XIX i XX wieku,  m.in.: Gauguina, Dalego, Matisse'a czy Degasa. Obie galerie są ogromne i aby wszystko obejrzeć, powinno się poświęcić im dwie odrębne wizyty.

Pałac Królewski I Pałac Sprawiedliwości

Stosunkowo mało imponujący budynek mieszczący biura królewskie, używany do oficjalnych państwowych uroczystości. Jego skromna fasada pochodzi z 1906 r., choć sam budynek jest nieco starszy. Z tych samych czasów pochodzi stojący w pobliży i górujący nad miastem, monumentalny Pałac Sprawiedliwości (Palace de Justice). Wyróżnia się on swoim ogromem, rozmiarami przewyższa bowiem bazylikę św. Piotra w Rzymie. Jego kopuła mierzy 118 metrów.

Parc du Cinquantenaire

Park jubileuszowy, który powstał z okazji 50-lecia istnienia państwa belgijskiego, wraz z łukiem tryumfalnym i zespołem muzealnym, gdzie mieszczą się Królewskie Muzeum Sztuki Użytkowej, starych samochodów (Autoworld) i bezpłatne Królewskie Muzeum Wojska.

Górne Miasto

Pedantyczna, monumentalna dzielnica z malowniczymi budynkami przy szerokich bulwarach i placach, gdzie mieszczą się: siedziba belgijskiego parlamentu i budynki rządowe, niektóre z największych muzeów i najelegantsze sklepy.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź