Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BelfastuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 885Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1063Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Belfastu

Znajdź nas w social mediach

Titanic – legenda Belfastu

Statek powstał w tutejszych stoczniach w roku 1911, podobnie jak dwie bliźniacze jednostki – Olimpic i Britannic. Winą za zatonięcie statku po zderzeniu z górą lodową obarczano mijescowych konstruktorów, a miasto przez wiele dziesięcioleci odżegnywało się od tego niechlubnego znaku rozpoznawczego. W mieście można zobaczyć poświęcony ofiarom pomnik, wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem lub rejs wycieczkowym stateczkiem śladami powstania legendarnego statku oraz odwiedzić Titanic House. Nie ma tutaj więc muzeum Titanica, ale można zobaczyć wiele pozostałych po nim pamiątek, rozsianych po mieście.

St. George’s Market

Najdłużej nieprzerwanie działające zadaszone targowisko w całej Irlandii – jego historia sięga1847 roku. Szczególną atrakcją tego miejsca jest możliwość spróbowania różnych lokalnych specjałów podczas piątkowych targów. Zjeżdżają tu wówczas handlowcy i rolnicy z całej okolicy. Można tu ponadto nabyć antyki, stare dokumenty, zdjęcia, książki czy bibeloty, oferowane w korzystnych cenach.

Downpatrick

Położone około 40 km od Belfastu miasteczko może pochwalić się zachowanym tutaj grobem najważniejszego Irlandzkiego świętego – Patryka, który w V wieku po przybyciu na wyspę zbudował katolicki kościół i nawrócił na chrześcijaństwo większość mieszkańców. Dzięki św. Patrykowi symbolem Irlandii stała się koniczyna, która służyła mu jako przykład tłumaczący istotę Trójcy Świętej. W podziemnym kompleksie można zobaczyć multimedialne prezentacje, przybliżające sylwetkę patrona Irlandii, jego życie, osiągnięcia i spuściznę, którą pozostawił po sobie w całym kraju.

Albert Memorial Clock Tower

Jest to jeden ze znaków rozpoznawczych miasta. Wieża zegarowa, znajdująca się na Queen's Square, jest łudząco podobna do słynnego Big Bena z Londynu. Budowla wznosi się na wysokość 113 stóp i jest wyraźnie pochylona o kilka stopni. Albert Memorial Clock Tower został wzniesiony w 1867 roku, na cześć księcia Alberta męża królowej Wiktorii.

Ratusz

Bogato zdobiona, okazała budowla w stylu klasycystycznym wzniesiona w 1906 roku, zwieńczona potężną  53 metrową kopułą ponad głównym holem. Budynek można zwiedzać bezpłatnie, turyści chętnie z tego korzystają podziwiając znajdujące się wewnątrz staranne, kamienne mozaiki, przedstawiające historię Irlandii, potężne witraże, pałac ślubów, w którym przez cały tydzień odbywają się ceremonie oraz salę, gdzie obradują rajcy miejscy. Dodatkową atrakcją jest możliwość przymierzenia charakterystycznych, kolorowych ubiorów, jakie noszą podczas posiedzeń członkowie rady miejskiej.

Muzea Belfastu

Najważniejszymi muzeami historycznymi w Belfaście są Ulster Muzeum oraz Ulster Folk and Transport Museum – stanowią one obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Pierwsze z nich znajduje się na samym mieście, drugie to skansen oddalony od Belfastu o ok. 12 kilometrów na wschód. Można w nim zobaczyć autentyczną architekturę Irlandii – murowane domy, charakterystyczne dla miasteczek i wiosek, lecz także mikroskopijne mieszkania robotników z XIX wiku. Wewnątrz obiektów zgromadzone jest autentyczne wyposażenie, a w kominkach płonie prawdziwy ogień, tak że zwiedzając mamy wrażenie, że mieszkańcy wyszli ze swoich domostw ledwie przez chwilą i że lada chwila mogą wrócić. Można się tutaj zapoznać z codziennym życiem w Irlandii na przełomie wieków XIX i XX. W skansenie znajdują się: drukarnia, sklep, bank, szkoła oraz poczta. Muzeum Ulsteru natomiast mieści się w nowoczesnym szarym budynku o wielobryłowej konstrukcji, gdzie zapoznać się można przede wszystkim z historią przemysłu w Belfaście. W głównej mierze ekspozycja dotyczy najważniejszych elementów krajobrazu przemysłowego miasta, takich jak włókiennictwo oraz przemysł stoczniowy. Poza tym ekspozycje muzeum są bardzo różnorodne i prezentują szeroką gamę wystaw – od prehistorycznych szkieletów, poprzez florę i faunę Irlandii, a na silnikach parowych kończąc.

W5 w Belfaście

W5 jest częścią kompleksu Odyssey znajdującego się w Belfaście. To ogromne centrum rozrywki zostało otwarte w 2001 roku. Odbywają się tu imprezy sportowe. Znane są przede wszystkim toczone tu pojedynki wrestlerów. Oprócz tego na tutejszej „arenie” organizowane są koncerty, a także wiele innych masowych imprez. Samo tajemnicze W5 oznacza „Who, What, Where, When, Why” czyli „Kto, Co, Gdzie, Kiedy, Dlaczego”. Ta nazwa pasuje idealnie, gdyż W5 jest centrum, które pokazuje zwiedzającym potęgę nauki i techniki. Pawilon naukowy zebrał już wiele nagród i jest bardzo licznie odwiedzanym przez turystów miejscem. W W5 znajduje się również część przeznaczona dla najmłodszych – w ten sposób każdy znajdzie tu coś dla siebie. W centrum można poddać się badaniu wykrywaczem kłamstw, stworzyć utwór muzyczny za pomocą światła czy skorzystać z profesjonalnych mikroskopów. Wiele jest ekspozycji związanych m.in. z kosmosem, robotyką czy... przewidywaniem pogody. W5 to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

Zoo w Belfaście

Zoo w Belfaście to miejsce, które powinniśmy odwiedzić, zwłaszcza, jeśli mamy już dość typowych zabytków. Dzieci na pewno będą zachwycone. Uwagę dorosłych już na pierwszy rzut oka może zwrócić ciekawe położenie ogrodu zoologicznego. Jest on zlokalizowany w pasie górskim ponad miastem, dzięki czemu rozciąga się z niego naprawdę ciekawa panorama. W zoo mieszka wiele gatunków zwierząt, dlatego zwiedzanie raczej nie będzie nużące. Szczególną chlubą ogrodu jest niespotykanie wysoka populacja niedźwiedzi różnych odmian. Poza tym możemy obejrzeć kapibary, gepardy, pingwiny, pandy czerwone... Ogółem możemy spotkać 140 gatunków zwierząt, łącznie ponad 1200 okazów. Dużym sukcesem zoo jest otoczenie specjalnym programem tutejszych żyraf. Dzięki staraniom pracowników od 1996 roku przyszło na świat aż 28 żyraf! Tym samym jest to jedno z większych stad tych zwierząt w niewoli.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!