Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AtlantyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2981Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 2996Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3099Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 3152Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 4338Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 4914Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Atlanty

Znajdź nas w social mediach

201582_downtown_atlanta_usa
Downtown Atlanta
Fot. sxc.hu

Muzeum Wojny Secesyjnej

W jego wnętrzu znajduje się między innymi przypominający Panoramę Racławicką obraz, przedstawiający bitwę o Atlantę. W muzeum można podziwiać wiele eksponatów pochodzących z bratobójczej wojny. Do najciekawszych należy lokomotywa „Texas” oraz filmy dokumentalne opowiadające o wydarzeniach z tamtych czasów.

Dom Margaret Mitchell

Pisarka spędziła w Atlancie ostatnie lata swojego życia - mieszkała tu okresie 1925 - 1932. Tutaj także napisała najwybitniejsze swoje dzieło - „Przeminęło z wiatrem”. Budynek wielokrotnie był ofiarą pożarów. Po ostatnim z nich (sądzono, że było to podpalenie) planowana nawet jego rozbiórkę. Na szczęście ostatecznie zdecydowano się na renowację. Wkrótce założono tutaj także muzeum, skupiające się przede wszystkim na pamiątkach dotyczących ekranizacji „Przeminęło z wiatrem”.

Park Piedmont

To najpopularniejszy park Atlanty, otworzony w 1887 roku. Od najdawniejszych lat służy miłośnikom sportu, można tu biegać i grać w gry zespołowe. Mieszkańcy miasta chętnie spotykają się w parku, grillują, pływają i wędkują. Wciąż odbywają się w nim ważne dla miasta wydarzenia, w tym festiwale i koncerty.

Centrum Historii

Otwarte w 1926 roku, należy do jednych z najbardziej imponujących muzeów historycznych w USA. W jego skład wchodzą zrekonstruowane domy i ogrody. Wystawy są naprawdę zróżnicowane. Można obejrzeć eksponaty dotyczące igrzysk olimpijskich, a także sprawdzić swoją wiedzę o olimpiadach. Ekspozycja dotycząca wojny secesyjnej zawiera ponad 1400 przedmiotów i jest prawdopodobnie największa na świecie. Na turystów czeka wystawa przedstawiająca rozwój Atlanty na przestrzeni lat. Ponadto wiele jest w centrum zmiennych ekspozycji.

Park Stone Mountain

Główna atrakcja parku to Pomnik Konfederacji. Jest to płaskorzeźba przedstawiająca prezydenta Jeffersona Davisa oraz generałów Roberta E. Lee i Thomasa Jacksona, wykonana na granitowej kopule. Chociaż pomysł powstania takiego pomnika zrodził się już na samym początku XX wieku, to na realizację musiał czekać do 1972 roku. Natomiast w 1915 roku w tym właśnie miejscu nastąpiła reaktywacja rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan. Przez pewien czas przy pomniku zbierały się jej wiece. 50 lat temu postanowiono uatrakcyjnić okolicę. W tym celu założono Park rozrywki Stone Mountain. Jest to obiekt rewelacyjny na całodniową wycieczkę. Oprócz muzeum, które zapoznaje zwiedzających z fauną i florą parku oraz aspektem jego ochrony, jest tu też kino wyświetlające film o walkach w Georgii podczas wojny secesyjnej. Zrekonstruowano także 19 autentycznych budynków pochodzących z farm i plantacji z okresu 1790 – 1875. Przy farmie zlokalizowano atrakcję dla dzieci - mini zoo, w którym mogą bawić się ze zwierzętami. W parku można oprócz tego obejrzeć pokazy laserów, popłynąć parostatkiem oraz wjechać na szczyt górski. Miłośnicy pieszych wędrówek znajdą tu kilka ciekawych tras.

Muzeum Historii Naturalnej

W muzeum turysta ma okazję obejrzeć różne prastare skamieniałości, ale także usiąść przed ogromnym ekranem wyświetlającym tematyczne filmy w kinie IMAX. Wiele ekspozycji jest tutaj interaktywnych, co pozwala wczuć się w klimat prehistorycznego świata i poczuć dreszczyk emocji spoglądając na modele dinozaurów. Muzeum prowadzi ponadto program mający na celu nakłonienie społeczeństwa do większego poszanowania naturalnego środowiska.

Park Olimpijski

Park znajduje się w centrum Atlanty. Zbudowano go jako część infrastruktury letnich igrzysk olimpijskich z 1996 roku. Władze miasta stwierdziły, że będzie on też efektownym upamiętnieniem tak ważnej imprezy. Najpiękniejszą częścią parku jest fontanna multimedialna, której świetlne pokazy i muzykę obsługuje komputer. Strumienie wody wystrzeliwują nawet do 10 metrów! Podczas olimpiady w parku odbywało się wręczenie medali a także liczne imprezy towarzyszące. 27 czerwca 1996 padł ofiarą zamachu bombowego. Aktualnie jest używany jako miejsce koncertów i imprez kulturalnych.

Oceanarium

Jest naprawdę wielkie - stanowi dom dla ponad 100 tysięcy zwierząt reprezentujących 500 gatunków. Najcenniejsze okazy to rekiny wielorybie (jest to jedyny obiekt tego typu poza Azją – jeszcze tylko tam oceanaria posiadają rekiny wielorybie), manty (zwane także diabłami morskimi) oraz białe walenie. Oceanarium zajmuje 81 tysięcy metrów kwadratowych i jest zlokalizowane w Pemberton Place, na północ od Parku Olimpijskiego. Od 2008 roku wprowadzono program umożliwiający kilkunastu osobom dziennie nurkowanie wraz z rekinami wielorybimi.  

Świat Coca – Cola

Od 2004 roku zlokalizowany jest w Pemberton Place, wcześniej od 1990 mieściło się w trzypiętrowym pawilonie w centrum Atlanty. Aktualnie muzeum składa się z dwóch poziomów. Na niższym znajdują się materiały reklamowe koncernu, począwszy od tych z 1905 roku, a także są wyświetlane filmy dokumentalne o historii firmy. Idąc dalej możemy zrobić sobie zdjęcie z maskotką napoju (niedźwiedziem polarnym). Do pozostałych atrakcji należy między innymi możliwość zobaczenia całego etapu produkcji napoju na linii produkcyjnej. Na drugim poziomie znajduje się sala widowiskowa, na której można obejrzeć film 4D (tzn. taki, gdzie dodatkowe efekty wpływają na publiczność) „W poszukiwaniu sekretnej formuły”. Galeria Popkultury przedstawia ogrom wpływów, jakie Coca – Cola wywarła na świat. Są tu nawet prace Andy'ego Warhola. Na zakończenie odwiedzających czeka pokaz filmów reklamowych.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!