Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AtlantyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2981Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 2996Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3099Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 3152Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 4338Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 4914Wybierz

Treść główna

Ciekawostki o Atlancie

Znajdź nas w social mediach

310972_atlanta_georgia_2
Atlanta była gospodarzem IO w 1996 roku
Fot. sxc.hu

Stolica i największe miasto stanu Georgia to nie tylko ogromna, dynamicznie rozwijająca się metropolia. Faktem jest, że Atlanta może nieco onieśmielić turystę przy pierwszym zetknięciu się z jej pełnymi neonów i świateł ulicami, ale już wkrótce każdy może się tutaj poczuć jak ryba w wodzie. Miasto jest niezwykle przyjazne i otwarte na turystów. Atlanta od zawsze szczyci się także swoją tolerancją. Potwierdzają to statystyki. Według raportu dotyczącego podróży mniejszości narodowych, największa liczba ciemnoskórych Amerykanów wybiera Atlantę na miejsce urlopu.

To właśnie w Atlancie urodził się działacz i przywódca ruchu walczącego o prawa Afroamerykanów – laureat pokojowej nagrody Nobla, Martin Luther King. Aktualnie jego dom rodzinny jest otwarty dla zwiedzających.

Znane postaci

Z Atlanty pochodzi wielu innych słynnych ludzi. Wśród nich są takie osobistości, jak Woodrow Wilson i  Jimmy Carter ( odpowiednio 28. i 39. prezydent USA). W Atlancie mieszkała jedna z wybitniejszych pisarek amerykańskich, Margaret Mitchell, która akcję „Przeminęło z wiatrem” w znacznej części umiejscowiła właśnie w tym mieście. Z Atlanty pochodzą osobistości znane przemysłowi kinematograficznemu. To tu urodzili się reżyserowie Steven Soderbergh i Spike Lee, oraz aktorki Julia Roberts i Oliver Hardy, czyli legendarny Flap. Z Atlanty wywodzi się również wielu muzyków. Oprócz słynnej rockowej kapeli R.E.M. swoje korzenie mają tu artyści wykonujący muzykę należącą do nurtu hip - hop (Usher, Andre 3000, Kanye West). Wreszcie nie można zapomnieć o legendarnym już bokserze Evanderze Holyfieldzie i równie legendarnym (choć być może z innych powodów) wrestlerze Hulku Hoganie.

Kultura

Ciekawostki

 • Imprezy cykliczne
  Atlanta Jazz Festival - maj, National Black Arts Festival - lipiec, Georgia Renaissance Festival
 • Święta
  4 lipca - Dzień Niepodległości
 • Sport
  wędrówki po górach, wędkowanie, polowania, wspinaczka
 • Pamiątki
  najnowsze kolekcje projektantów mody, antyki
 • Słynni ludzie
  Martin Luther King - laureat pokojowej nagrody Nobla, Jimmy Carter i Woodrow Wilson - prezydenci USA, Julia Roberts - aktorka, Spike Lee - reżyser
 • Kuchnia
  potrawy z grilla, kukurydza, coca - cola, grits

Atlanta ma bogatą ofertę kulturalną. Każdego roku w lipcu w mieście odbywa się National Black Arts Festival, największy na świecie festiwal kultury ludzi o „czarnych” korzeniach. Koncerty, spektakle, wystawy – to tylko część atrakcji, które czekają na zwiedzających. Obiekt wystawowy Georgia World Congress Center jest drugim co do wielkości budynkiem tego typu na świecie. Zwykle w kwietniu rozpoczyna się Georgia Renaissance Festival, w skrócie nazywany niekiedy Garenfest. Podczas jego trwania propaguje się kulturę, sztukę i historię renesansu – projekt doprawdy niespotykany w USA. Maj to święto miłośników muzyki jazzowej. Atlanta Jazz Festival skupia sławy jazzowe z całego świata. W styczniu odbywa się Tydzień Martina Luthera Kinga, w marcu świętuje się Dzień Św. Patryka, a październik to czas wystaw fotograficznych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Atlanta to jedyne miasto w Ameryce Północnej, które zostało spalone podczas wojny. Dość obrazowo przedstawiła to zdarzenie w najważniejszej swojej powieści Margaret Mitchell.

Kuchnia

Jeśli chodzi o jedzenie, to w Atlancie jest ono bardzo charakterystyczne. Popularne wśród mieszkańców są zarówno owoce morza, gotowana kukurydza i kurczak. Często posiłkom towarzyszy chleb zrobiony z mąki kukurydzianej. Również na bazie kukurydzy robiony jest grits, kojarzony przez niektórych z rumuńską mamałygą. Popularną potrawą obiadową jest gulasz z pomidorami i fasolą. Mieszkańcy Atlanty uwielbiają grillowanie – jest to wieloletnia tradycja - wystarczy wyjść do parku w wolny dzień by się o tym przekonać. W Atlancie niezwykle często jada się brzoskwinie. By przekonać się, jak bardzo popularne są te owoce, wystarczy zwrócić uwagę na nazwy ulic. Aż 52 z nich zawierają wyraz „brzoskwinia”.

Gdzie zjeść? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę ilość restauracji, jakie znajdują się w mieście. Aby skosztować tradycyjnego steku warto wstąpić do Bone's Restaurant lub McKendrick's Steak House. Tradycyjne potrawy serwuje się także w Dogwood, niezwykle popularne są także Bacchanalia. Wyśmienite dania z owoców morza podaje się w The Oceanaire. Jeśli ktoś ma ochotę na nieco bardziej europejskie klimaty, zawsze może zawitać w progi Eno. Klubów i dyskotek w Atlancie jest tak wiele, że próby opisywania ich już na wstępie okazują się bezsensowne. Każdy turysta bez trudu odnajdzie coś dla siebie.

W Atlancie narodził się symbol popkultury... Coca – Cola! Jej twórcą był aptekarz John Stith Pemberton. Podczas wojny, ranny, uzależniony od morfiny i kokainy, wymyślił napój, który mógłby przynieść chwilową ulgę. Hmm...

Jeśli macie ochotę odwiedzić znaną z kart "Przeminęło z wiatrem" stolicę stanu Georgia, świetnie trafiliście! Portal www.tanie-loty.com.pl zaprasza do podróży do Atlanty! Oferujemy bilety lotnicze do Atlanty w atrakcyjnych cenach! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki tanich połączeń!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!