Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Wyspy Aran w Irlandii

Znajdź nas w social mediach

aran
Jeden ze zwierzęcych mieszkańców wysp
Fot. Mark Heard

Wycieczka na Wyspy Aran pozwala cofnąć się nieco w czasie i poznać Irlandię taką, jaka była przed laty. Zielone pastwiska i przecinające je niskie, kamienne murki to tutaj powszedni widok. Wyspy Aran składają się z trzech wysp: Inishmor, Inishmeain i Inisheer leżących na wodach Zatoki Galway. Wciąż mówi się tu po irlandzku, co tylko podkreśla niezwykły charakter wysp. Największa z całej rodziny jest Inishmor („duża wyspa”). Najważniejszym zabytkiem jest fort Dun Aonghasa zbudowany na groźnie wyglądającym urwisku. Prowadzone prace archeologiczne wykazały, że ludzie żyli w tej okolicy już 1,5 tysiąca lat p.n.e. . W okolicach fortu znaleziono też starożytne narzędzia i biżuterię z brązu.  Podobnie położony jest Czarny Fort. Na wyspie możemy zwiedzić zabytkowe kościoły, ale także zapoznać się z tradycyjnym sposobem wyplatania koszy i spróbować swoich sił w słynnych irlandzkich tańcach. Największą wioską na wyspie jest Killronan, która zapewnia bazę noclegową dla turystów. Średnia wyspa – Inishmeain – słynie z przepięknych krajobrazów, ale również tutaj znajdują się zabytkowe forty: Dún Crocbhur i Dun Fearbhui. Dużo emocji niosą ze sobą wędrówki po skalistych częściach wyspy. Najmniejsza wyspa Inisheer jest niezwykle lubiana przez fanów surfingu. Koniecznie trzeba też wstąpić do kościoła Cill Chobait i zwiedzić Nową i Starą Latarnię morską.

    

Najważniejsze informacje

Położenie: na zachód od wybrzeży Irlandii, w Zatoce Galway
Dojazd: na wyspy najłatwiej dostać się płynąc promem z Galway
Aran Islands, Ireland
091 563081
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.aranislands.ie/
    

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!