Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Wyspy Aran w Irlandii

Znajdź nas w social mediach

aran
Jeden ze zwierzęcych mieszkańców wysp
Fot. Mark Heard

Wycieczka na Wyspy Aran pozwala cofnąć się nieco w czasie i poznać Irlandię taką, jaka była przed laty. Zielone pastwiska i przecinające je niskie, kamienne murki to tutaj powszedni widok. Wyspy Aran składają się z trzech wysp: Inishmor, Inishmeain i Inisheer leżących na wodach Zatoki Galway. Wciąż mówi się tu po irlandzku, co tylko podkreśla niezwykły charakter wysp. Największa z całej rodziny jest Inishmor („duża wyspa”). Najważniejszym zabytkiem jest fort Dun Aonghasa zbudowany na groźnie wyglądającym urwisku. Prowadzone prace archeologiczne wykazały, że ludzie żyli w tej okolicy już 1,5 tysiąca lat p.n.e. . W okolicach fortu znaleziono też starożytne narzędzia i biżuterię z brązu.  Podobnie położony jest Czarny Fort. Na wyspie możemy zwiedzić zabytkowe kościoły, ale także zapoznać się z tradycyjnym sposobem wyplatania koszy i spróbować swoich sił w słynnych irlandzkich tańcach. Największą wioską na wyspie jest Killronan, która zapewnia bazę noclegową dla turystów. Średnia wyspa – Inishmeain – słynie z przepięknych krajobrazów, ale również tutaj znajdują się zabytkowe forty: Dún Crocbhur i Dun Fearbhui. Dużo emocji niosą ze sobą wędrówki po skalistych częściach wyspy. Najmniejsza wyspa Inisheer jest niezwykle lubiana przez fanów surfingu. Koniecznie trzeba też wstąpić do kościoła Cill Chobait i zwiedzić Nową i Starą Latarnię morską.

    

Najważniejsze informacje

Położenie: na zachód od wybrzeży Irlandii, w Zatoce Galway
Dojazd: na wyspy najłatwiej dostać się płynąc promem z Galway
Aran Islands, Ireland
091 563081
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.aranislands.ie/
    

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź