Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Słowację

Znajdź nas w social mediach

slowacja
Piękno słowackiego krajobrazu
Fot. SXC

Dzięki swojemu dobremu położeniu Słowacja zaczyna być coraz częściej brana pod uwagę jako miejsce aktywnego wypoczynku. Sprzyja temu nie tylko jej piękno, ale także fakt, że jest to kraj z doskonałym zapleczem turystycznym. Głównym walorem turystycznym Słowacji są niewątpliwie majestatyczne góry. Tatry oraz Beskidy stwarzają idealne warunki do wypoczynku. Jeżeli dodamy do tego zapierające dech w piersiach widoki, malownicze jeziora, fascynujący świat jaskiń, a także możliwość kąpieli w basenach z wodą termalną - zrozumiemy dlaczego tysiące turystów na miejsce wypoczynku wybiera właśnie Słowację.

Słowacja, dzięki swojej bogatej historii, jest pełna unikalnych zabytków. Niemal przez cały okres historii kraju była związana administracyjnie z Czechami. Historia kraju sięga średniowiecza, kiedy to wraz z Czechami i Morawami tworzyła tzw. Państwo Wielkomorawskie, na terenie którego działali m.in. św. Cyryl i Metody. Z czasem Słowacja dostała się we władanie dynastii Habsburgów i nawet po reformie konstytucyjnej z 1867 roku nadal stanowiła część Węgier. Trwało to aż do 1918 roku, kiedy to Słowacja połączyła się wówczas - niezupełnie dobrowolnie i świadomie - z Czechami, tworząc Czechosłowację. Formalnie zatem dopiero pokojowy podział Czechosłowacji na dwa suwerenne państwa, który nastąpił 1 stycznia 1993 roku, zapewnił Słowacji całkowitą autonomię.

Słowacja to nie tylko góry. Obok majestatycznych łańcuchów górskich kraj ten może poszczycić się licznymi uzdrowiskami - np. Piszczany, a także obfitującymi w zabytki miastami, jak Bratysława, Koszyce czy Trenczyn.


Kiedy jechać?

Słowację warto odwiedzać przez cały rok. Sezon zimowy z pewnością wybiorą amatorzy białego szaleństwa. Wtedy to swoje wyciągi, stoki i trasy udostępnia kilkadziesiąt słowackich ośrodków narciarskich. Miłośnicy wędrówek i wycieczek krajoznawczych powinni znaleźć czas między czerwcem a październikiem. Czekają na nich zarówno piękne szlaki i trasy rowerowe Wysokich i Niskich Tatr, Słowackiego Raju, Małej i Wielkiej Fatry oraz Beskidów, baseny termalne (niektóre są czynne cały rok) i kąpieliska, święta wina, ale też muzea, zamki i pałace (od października do maja większość z nich poza dużymi miastami jest pozamykana).

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty na Słowację w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych na Słowację zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź